Rozvod byl téměř jistý: „Přijď si naléhavě promluvit, čekám na tebe doma“

Alexandra si zpočátku nevšimla, jak se její vztah s manželem zhoršil. Vzali se z lásky, společně překonali těžkosti, bok po boku bojovali s nemocemi, často měli nedostatek peněz – a i přes to všude vyhráli.

 

Dopis / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Dávno jsou pryč časy, kdy si třídily věci nebo záviseli na konvencích. Existovalo porozumění beze slov, vědomí, že jeden druhému kryjete záda, že budete pochopeni. Někdy nemohli čas od času mluvit, někdy Alexandra přišla z práce jenom spát. Někdy její manžel odjel na týden na služební cestu… Ale i bez hmotných přebytků oba věděli, že mají jeden druhého.

 

Muž / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Jenže pak vznikl pocit odcizení. Pocit, že se nechci obtěžovat nějakými problémy. Zdálo se mi, že jsem nemohla nic sdělit nebo diskutovat… Děti vyrostly, život se hrne kupředu a intimita úplně zmizela.

Jestli máme takový pocit, musíte se rozvést – přiznali to. Není žádné manželství a není tu nikdo, kdo by takhle žil.

Co když se stane něco jiného?

Alexandra si myslela, že se líbánkami vrátí do jejich domu láska jen tak, za pár měsíců.

A je to jen dcera, která se rozhodla odjet a kempovat, a syn jel s jeho dívkou do Turecka. Alexandra a Milan o prázdninách ani nemluvili. Upřímná konverzace spustila spleť emocí, zklamání, zmatku, strachu z nadcházejících soudů, které zkorodují duši. Čekali jsme, až svátky skončí.

 

Žena / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Pochopila – ostat samou bude smutné, souhlasila sem tedy, že půjdu na chatu za kamarádkou, vždy si ráda pohrávala s rostlinami na zahradě. Milan šel na svou vlastní chatu, kde chtěl rybařit.

A najednou přichází zpráva: naléhavě přijď k rozhovoru.

Co ještě? Alexandra přišla, samozřejmě. Ne nepřátelsky – úžasem ztuhla. Na prahu bytu hořely svíčky. Chodník vedl do ložnice, ale postel tam se před mnoha lety ochladila. Na posteli růžové okvětní lístky, létající balóny … Alexandra nad takovými věcmi vždycky dělala legraci a Milan „tu její romanci“ prostě nesnášel.

 

Dítě a rodiče / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Přisel zezadu, objal jí, a dýchal jí do vlasů. Alexandra byla trochu uvolněná, nespěchala. Čekala, až jí otočí a začnou se líbat víc a víc… Bylo to jako svatební noc, ale bylo to mnohem lepší. Koneckonců, v průběhu let se pár navzájem podrobně studoval.

Probudil jí až kurýr, který jim donesl lístky na dovolenou v České republice, Alexandra sbírala fotografie Prahy již dlouho.

Pravda se ukázala později: Milan sám dostal přesně stejné pozvání k rozhovoru. Ukázalo se, že dcera všechno zorganizovala. Nešla na žádný kemp, místo toho sbírala peníze od přátel na výlet pro rodiče, vyzvedávala hesla do počítačů svých rodičů a podobně…

 

Dcera / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Jediné, co potřebovali, bylo udělat malý krůček k sobě, protože nic nevychladlo. Vyvodili závěry. Nyní v jejich životech existuje místo pro konverzaci i romantiku.

 

PSALI JSME: ŽENA ROZDÁVALA NÁBYTEK ZDARMA: NAŠLA SE MATKA MNOHÁ DĚTÍ, KTERÁ ZAČALA POŽADOVAT I DODÁVKU NÁBYTKU DO DOMU

PŘIPOMÍNÁME: 8 ZNÁMEK, ŽE JSTE SILNÁ ŽENA, KTEROU SE MNOZÍ KOLEM BOJÍ

Share