Jak žije matka tří zvláštních dětí: Manžel ji opustil, ale žena našla v sobě sílu žít dál a inspirovat ostatní

Oksana je matkou tří dětí. Zdá se, že na tom není nic neobvyklého, protože existuje mnoho rodin se třemi dětmi. Tito chlapci jsou ale výjimeční, protože žijí s dětskou mozkovou obrnou.

Oksana se vdala ve 20 letech. Pár snil o dítěti. Aby se jejich sen splnil, obrátili se o pomoc na reprodukční kliniku. Pár měl mít dvojčata.

Rodina/ Zdroj: boom.ms

Těhotenství proběhlo dobře, během vyšetření nebyly zjištěny žádné abnormality. Docela nečekaně začaly předčasné porody ve 27. týdnu.

Oksana byla ve vesnici, když u ní začaly kontrakce. Na kliniku byla přivezena až třetí den. Lékaři si byli jisti, že děti nepřežily.

Rodina/ Zdroj: boom.ms

Ukázalo se ale, že synové byli bojovníci a narodili se živí. Vzhledem k tomu, že chlapci byli dlouho bez vody, došlo u nich k nitroděložnímu zápalu plic a dalším onemocněním.

Lékaři spolu bojovali ze všech sil o život dvojčat. Cyril a Semyon přežili, ale stali se invalidními – oba mají hluchotu a dětskou mozkovou obrnu. Ukázalo se, že Semyon je silnější – vidí na jedno oko.

Spolu se svým manželem Oksana vynaložila veškeré úsilí na jejích rehabilitaci, ale zázrak se nestal.

Rodina/ Zdroj: boom.ms

O několik let později žena navrhla svému manželovi, aby si adoptovali holčičku. Poté se ale rozhodli porodit své vlastní dítě.

Pár šel znovu na kliniku. A brzy Oksana očekávala dítě. Nastávající matka byla sledována lékaři po celou dobu těhotenství a dodržovala všechny jejich pokyny.

Žena/ Zdroj: boom.ms

Ve 32. týdnu těhotenství ale během ultrazvukového vyšetření lékaři prohlásili, že s dítětem jsou problémy. Když se Mark narodil, lékaři ujistili, že je s dítětem všechno v pořádku.

U chlapce ale byla následně diagnostikována vrozená vývojová vada ageneze corpus callosum. To znamená, že obě hemisféry mozku pracují samostatně.

Rodina/ Zdroj: boom.ms

Třetí postižené dítě zničilo rodinu. Manžel opustil Oksanu se třemi nemocnými dětmi.

Ale žena neměla čas upadnout do deprese – bylo nutné se o děti postarat. Život se postupně zlepšoval a Oksana se začala vyrovnávat se svými obtížnými povinnostmi.

Rodina/ Zdroj: boom.ms

Oksana a její synové žijí v bytě a sní o tom, že se přestěhují do domu. V létě se rodina stěhuje do venkovského domu. Děti tam tráví spoustu času venku.

Nejstarší syn chodí se svou matkou do posilovny a stal se spolehlivým pomocníkem matky. Oksana je aktivní na sociálních sítích a pomáhá matkám postižených dětí překonávat potíže.

Rodina/ Zdroj: boom.ms

Oksana je připravena založit rodinu, pokud muž přijme její děti.

PSALI JSME: KDYSI JI SARAH NAŠLA V PRÁZDNÉM DOMĚ NA ŠPINAVÉ PODLAZE, ZACHRÁNILA DÍTĚ: JAK HOLČIČKA VYPADÁ DNES

PŘIPOMÍNÁME: JAKO BODYGUARD: KOČKA BRÁNÍ DÍTĚTI VYLÉZT ZA ZÁBRADLÍ BALKONU

Share