Rizikové skóre PES zůstává na 4. stupni: nyní má hodnotu 71 bodů

Rizikové skóre PES zůstalo na hodnotě 71 bodů. Od poloviny minulého měsíce se tak drží na 4. rizikovém stupni. Aktuálně ale platí nejvyšší pátý stupeň. Číslo R se téměř nezměnilo. Informuje o tom ministerstvo zdravotnictví.

Minulý rok se uvádělo, že se podle PES budou řídit opatření v České republice, ale nově ministr zdravotnictví Jan Blatný prohlásil, že systém pro tyto účely už není relevantní.

Očkovaní/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Reprodukční číslo zůstalo na úrovní 1,03. Další ukazatelé, které rizikové skóre ovlivňují se téměř nezměnily. Jedná se průměrný počet nakažených na 100 tisíc obyvatel za posledních 14 dnů, počet nakažených seniorů a hospitalizovaných za stejné období.

Covid-19 / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

5. stupeň by měl platit, pokud index dosáhne 76 bodů či více. Od 14. ledna se skóre pohybuje pod 75 body a během tohoto období nepřesáhlo 73 bodů. Pro snížení rizikového stupně je potřeba, aby se skóre na nižší úrovni udrželo během jednoto týdne.

„V současné době pro to, co se bude dít dál, toto vlastní skóre není relevantní,“ řekl ministr Blatný a potvrdil, že rizikové skóre PES nyní není relevantní.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Šéf resortu se nyní zaměřuje na uvolnění nemocnic. Počty nakažených, kteří potřebují lékařskou pomoc se snížil, ale Blatný tvrdí, že opatření už nyní nefungují a situace se nezlepšuje.

PSALI JSME: KOMUNISTÉ BUDOU JEDNAT O PRODLOUŽENÍ STAVU NOUZE: VLÁDA SE MUSÍ PŘIPRAVIT HLEDAT HLASY U OPOZIČNÍCH STRAN

PŘIPOMÍNÁME: VEČÍREK V TEPLICÍCH MŮŽE BENDU STÁT VELMI DRAZE: NEJSPÍŠ PŘIJDE O OBROVSKÉ FINANČNÍ KOMPENZACE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: SERIÁLOVÁ MAMINKA: LUCIE POLIŠENSKÁ PROZRADILA, KDE BEROU MIMINKA PRO SERIÁL SLUNEČNÁ

Share