Večírek v Teplicích může Bendu stát velmi draze: nejspíš přijde o obrovské finanční kompenzace

Podnikatel Petr Benda zřejmě může přijít o velkou finanční částku. Důvodem je nedávná oslava jeho narozenin ve vlastním hotelu v Teplicích, kde se sešlo mnoho známých osobností a došlo k porušení protiepidemických opatření. Večírku se zúčastnili například Jiří Paroubek či Milan Hnilička. Píše o tom web novinky.cz.

„Pan Benda nedostane pravděpodobně ani korunu z kompenzací, na které by měl nárok“ prohlásil vicepremiér Jan Hamáček.

Petr Benda / Zdroj: novinky.cz

Minulý rok ale vedení strany Bendu dostalo na kandidátku v severních Čechách, i když to nepodporovali řádoví členové strany.

Dle informací v médiích Benda díky státním kompenzacím získal několik stovek tisíc korun. Zmíněný teplický hotel údajně dostal díky programu Covid Ubytování více než osm set tisíc korun.

Petr Benda / Zdroj: youtube.com

Ministerstvo pro místní rozvoj zdůraznilo, že se pokud u subjektů potvrdí, že opatření porušily, nebude jim kompenzace uznána.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

Ubytovací zařízení Bendy rovněž dostává peníze od státu na mzdy díky programu Antivirus. V tomto případě se peníze musí vracet, pokud podnikatel poruší zákoník práce. Na ministerstvu průmyslu dodali, že Benda podal žádost i na podporu v programu Covid Gastro Uzavřené provozovny.

Hotel nejspíš také čeká pokuta. Rozhodne o tom teplický magistrát.

PSALI JSME: MINISTRYNĚ BENEŠOVÁ ČELÍ TVRDÉ KRITICE: SVÉ VÝROKY O ÚSTAVNÍM SOUDU UŽ ZMÍRNILA

PŘIPOMÍNÁME: KOMUNISTÉ BUDOU JEDNAT O PRODLOUŽENÍ STAVU NOUZE: VLÁDA SE MUSÍ PŘIPRAVIT HLEDAT HLASY U OPOZIČNÍCH STRAN

Share