Komunisté budou jednat o prodloužení stavu nouze: vláda se musí připravit hledat hlasy u opozičních stran

Širší vedení komunistů se rozhodlo probrat hlasování o dalším prodloužení nouzového stavu. Před tím v této otázce menšinovou vládu Andreje Babiše podporovali. KSČM plánuje také diskutovat o toleranční dohodě, kterou uzavřela s hnutím ANO. Informuje o tom web ceskenoviny.cz.

Vojtěch Filip / Zdroj: youtube.com

Šéf komunistů Vojtěch Filip totiž překvapivě prohlásil, že nevidí důvod pro prodlužování stavu nouze. Části členů strany se nelíbí, že vláda neudělala potřebné kroky k otevření sjezdovek a škol. Komunisté to požadovali minulý měsíc.

Kabinet bude formulovat svou žádost příští týden. Aktuálně nouzový stav platí do 14. února. Hlasování o jeho prodloužení proběhne ve čtvrtek.

Vojtěch Filip / Zdroj: youtube.com

Pokud komunisté vládu nepodpoří, bude muset koalice hledat hlasy u opozičních stran. TOP 09 je údajně ochotná návrh podpořit, ale jenom v případě, že ministerstvo zdravotnictví poslance ujistí, že nouzový stav využije ke zlepšení situace.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Šéf KDU-ČSL od vlády bude požadovat vyšší finanční kompenzace pro podnikatele. Opozice se o prodloužení nouzového stavu bude bavit příští týden.

PSALI JSME: VLÁDA BUDE MUSET POSLANCŮM NAVRHNOUT NOVELU VOLEBNÍHO ZÁKONA, ŘEKL RADEK VONDRÁČEK: PODLE SOUDU BY SE ALE VOLBY MOHLY KONAT DOKONCE I BEZ NOVELY

PŘIPOMÍNÁME: JAN BLATNÝ NALÉHAVĚ APELOVAL NA VŠECHNY OBČANY: OPATŘENÍ UŽ NEFUNGUJÍ, JE NUTNÉ, ABY LIDÉ SNÍŽILI POČET SOCIÁLNÍCH KONTAKTŮ

Share