Řeč těla koček: Jak zjistit, zda je váš mazlíček šťastný nebo mu něco chybí

Na rozdíl od psů kočky vyjadřují svou radost co nejzdrženlivěji. Toto jsou signály, které pomohou určit, jak šťastná je vaše kočka.

Chuť k jídlu

Kočka / Zdroj: belanta.vet

Dobrá chuť k jídlu a žádné zažívací potíže jsou známkou šťastné kočky. Často se otírají o nohy, mňoukají a vedou majitele k misce, aby ji naplnil dobrotami. Toto chování naznačuje, že kočka ví, kdo se o ni stará a důvěřuje tomuto člověkovi.

Spí na zádech

Kočka / Zdroj: maximonline.ru

Není žádným tajemstvím, že břicho je nejzranitelnějším místem na těle kočky. Spánek na zádech s vystrčeným břichem tedy naznačuje, že mazlíček je spokojený a cítí se v bezpečí. Toto je maximální stupeň důvěry. Šťastné kočky také často nespí samy. Milují spát se svými majiteli nebo ostatními mazlíčky.

Ráda mluví

Kočka / Zdroj: purina-catchow.ru

Kočky prakticky nemňoukají na jiné kočky, ale rády mluví s lidmi. Mňoukají, když mají hlad, chtějí jít ven nebo prostě je jim smutno. A čím hlasitěji kočka „zpívá“, tím má lepší náladu. Vysoký tón signalizuje, že číča je šťastná. Nízký zvuk může být známkou nepohodlí nebo dokonce nemoci.

Hravá nálada

Kočka / Zdroj: wallpapers.99px.ru

Pokud je zvíře aktivní a miluje si hrát, tak je plné síly a energie. Nemusí si dělat starosti s hledáním jídla a vody jako toulavá zvířata. Kočka se cítí v bezpečí. S věkem se aktivita mazlíčka samozřejmě může snížit. Jiskra v jeho očích však nikde nezmizí, pokud bude skutečně šťastný.

Zakřivený ocas

Kočka / Zdroj: ilike.pet

Poloha ocasu může o domácím mazlíčku hodně vypovědět. Ukázalo se, že podle ocasu můžete také zjistit, zda je váš mazlíček šťastný nebo ne. Radostná číča tedy zvedne ocas a zahne ho do otazníku. To naznačuje, že kočka má dobrou náladu a chce si pohrát.

Přední tlapky má stočené pod tělem a mhouří oči, když si odpočívá

Kočka / Zdroj: adme.ru

Kočka sedí vedle vás, přední tlapky má stočené pod tělem a mhouří oči? Není pochyb o tom, že je spokojená a vedle majitele je jí dobře. Kromě toho, pokud zvíře leží na zádech a hraje si s rukama majitele, znamená to také, že je šťastné.

Ohýbá záda

Kočka / Zdroj: ilike.pet

Pokud kočka ohýbá záda a srst je přimáčknuta k tělu, je spokojená a chce se, aby ji pohladili. Nezaměňujte si však stav štěstí s agresivním přístupem. Pokud tedy kočka ohýbá záda a srst stojí hrůzou, vypadá to, že zvíře je něčím vážně vystrašené.

PSALI JSME: PROČ KOČKA SPÍ NA ČLOVĚKU: CO ZNAMENAJÍ JEJÍCH PÓZY A ZVOLENÉ MÍSTO

PŘIPOMÍNÁME: CO DĚLÁ VAŠE KOČKA, KDYŽ ZŮSTÁVÁ SAMA DOMA

Share