Proč kočka spí na člověku: Co znamenají jejích pózy a zvolené místo

Každý, kdo má doma kočku moc dobře ví, že daleko ne vždy tyto načechrané mazlíčky spí ve své postýlce, nebo v místě, které pro ně majitele připravené. Kočka si ráda vyleze na kolena k majiteli, nebo si lehne vedle svého pána, a tím projevuje svou náklonnost vůči člověku.

Kočka / Zdroj: brainum.ru

Do postele majitele koček láká známý zápach. Je to pro ně mnohem pohodlnější, když mají pocit, že je majitel blízko, a navíc si myslí, že mohou ovládat člověka.

Existuje ještě jiný názor, podle kterého kočky odebírají ze svého hostitele nahromaděný stres a zmírňují bolesti. Leží tam, kde člověka něco trápí nebo je třeba kvůli zánětu zvýšená teplota.

Kočka / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Také jsou kočky, které velmi neradi projímají něhu od svých pánu. V takových případech spánek v panské posteli má poněkud sobecký smysl, s jehož pomocí se zvířata samy utvrzují. Nejraději si lehnou:

– na polštáři nebo na hlavě člověka,

– v oblasti hrudníku se zkroutí klubíčkem;

– nebo třeba na zádech člověka.

Kočka / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Kočka leží na hrudi skroucený do klubíčka, když to sama chce, a může předstírat, že spí, i když leží s otevřenýma očima. Člověk, když vidí, jaké potěšení přináší jeho mazlíčkovi takovou pózu, váhá se pohnout a je ochoten tolerovat tyto malé dočasné nepříjemnosti.

Lezením na spícího majitele se narcistické zvíře snaží ukázat, že on je tu hlavní. A vůbec se nestará o to, zda člověk spí nebo ne.

Kočka / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Kočka tak sedí na svém majiteli jako na své trofeji, spokojená se sebou a se svou polohou v domě. Totéž lze říci, pokud kočka spí nebo sedí na polštáři.

Ale ty kočky, které dávají přednost spánku v nohách, mají mírnější a mírumilovnější charakter. Kočky cítí únavu a tíhu nohou svého pána, snaží se lehnout si vedle, a pomoci.

Kočka / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

PSALI JSME: PANÍ KOČKY OBROVSKÝCH ROZMĚRŮ UJIŠŤUJE, ŽE ZA TO NEMŮŽE: V ČEM JE TEDY PŘÍČINA TAKOVÝCH ROZMĚRŮ ZVÍŘETE

PŘIPOMÍNÁME: MUŽ RISKOVAL SVŮJ ŽIVOT, ABY ZACHRÁNIL ČTYŘI TOPÍCÍ SE KOČKY: JAK TO DOPADLO

Share