Lovec pokladů našel jedinečný předmet, který historici považovali za navždy ztracený

Hledač pokladů získal jedinečný artefakt, který historici považovali za navždy ztracený.

Kevin Duckett z Anglie, který rád hledá předměty pomocí detektoru kovů, učinil významný historický objev. Mužovi se podařilo najít fragment tudorovské koruny, který byl dříve považován za nenávratně ztracen.

„Ten den jsem strávil 20 minut, abych v této oblasti něco našel. Marně. A když jsem se chystal odejít, uslyšel jsem hlasitý a dlouhý signál z detektoru kovů. Když jsem začal kopat, viděl jsem něco třpytivého.

Kevin Duckett / Zdroj: bbc.com

Myslel jsem si, že je to zmačkaný podnos nebo víčko z láhve mléka, ale to, co jsem našel, předčilo všechna moje očekávání. Setřásl jsem zem z předmětu a překvapeně jsem se posadil a snažil se vzpamatovat z náhlého návalu adrenalinu. Podle barvy a váhy jsem si uvědomil, že je to čisté zlato.“

Kevin si okamžitě neuvědomil, co má v rukou. Nálezem byl fragment tudorovské koruny, která kdysi zdobila hlavu Jindřicha VI. Po jeho smrti byl posledním anglickým králem, který nosil legendární korunu, Karel I.

Koruna / Zdroj: bbc.com

Karel I. se zapsal do historie jako diktátor, který prohrál občanskou válku. Byl popraven v Londýně a koruna, která se stala symbolem diktatury, byla odeslána společným rozhodnutím vítězů na přetavení.

Od té chvíle byla tudorovská koruna považována za ztracenou a její vzhled se zachoval pouze ve starověkých obrazech a litografiích.

Avšak Kevinův objev dokázal opak.

Soška / Zdroj: bbc.com

Podle Kevina byla soška objevena na malebném místě u stromu poblíž rybníka na venkově Northamptonshire. Podle předběžných odhadů se může vyšplhat hodnota objeveného artefaktu až na dva miliony liber.

Po dlouhém výzkumu bude soška vrácena muži. Britské muzeum, které nález zkoumá, bylo jedním z prvních, které Kevinovi nabídlo velkou částku peněz. Historici se domnívají, že tento nález musí být v hlavním muzeu země.

PSALI JSME: MUŽ VYKOPAL NA ZAHRADĚ TRUHLU, ALE MARNĚ SNIL O POKLADU: KDYŽ POCHOPIL, CO NAŠEL, RYCHLE UTÍKAL PRYČ

PŘIPOMÍNÁME: NEOBVYKLÝ NÁLEZ: RODINA SI MYSLELA, ŽE MAJÍ NA DVOŘE UHLÍ, ALE UKÁZALO SE, ŽE JDE O FRAGMENT Z METEORITU A BYL STARÝ 4,6 MILIARDY LET

Share