Řidič autobusu kupuje rukavice a čepice pro děti, jejichž rodiče si je nemohou dovolit

Řidič autobusu je ušlechtilá profese. Mnoho z nich se věnuje velmi důležitému a odpovědnému podnikání – každý den doručují do škol a dovážejí domů nejcennější náklad na světě.

Počasí může bát špatné – stává se také, že sněží, je větrno, stává se – liják. Řidiči školních autobusů jsou odpovědní za zajištění toho, aby se dětí dostali do školy bezpečně i v nejhorším počasí. Jak se ukázalo, někteří z nich pomáhají dětem s oblečením, aby nezmrzly v chladu.

John Lunsford je jedním z takových řidičů. Pracuje v Kennewicku ve Washingtonu, kde není neobvyklé vidět zmrzlé děti na autobusových zastávkách. Když jednoho dne, v roce 2016, v silném mrazu vstoupilo do autobusu dítě bez rukavic, řidič rozhodl, že je čas jednat.

Rodina/Zdroj: apost.com

Nejprve John spěchal dát zmrzlému dítěti rukavice. Neměl žádné jiné, takže muž dostal své vlastní.

Po skončení směny se Lunsford rozhodl řádně zásobit oblečení pro dětí a šel rovnou do místního obchodu – každá položka tam stojí jeden dolar. Tam si koupil rukavice, čepice a šály, které nyní rozdává všem dětem, které nastoupí do jeho autobusu a potřebují se zahřát.

Muž/Zdroj: apost.com

Lunsford se tím nezastavil, a dokonce dal prvnímu chlapci, kvůli kterému tento nápad přišel, kompletní sadu zimního oblečení.

O něco později ho napadlo, že se neomezuje pouze na děti v autobuse, a tak šel do místní knihovny a zeptal se, jestli někteří návštěvníci tam potřebují teplé oblečení. A nakonec Lunsford prostě začal distribuovat zimní oblečení na ochranu před počasím všem dětem v nouzi.

Dítě/Zdroj: apost.com

Tento dojemný příběh rychle upoutal pozornost lidí po celém světě. Sám Lunsford však říká, že taková pozornost pro něj nehraje velkou roli.

Nelíbí se mu ani to, že jeho jméno je teď na rtech všech. Chce jen pomoci dětem, které nemají vhodné oblečení, které by je chránilo před chladem a špatným počasím.

Jak hodnotíte čin tohoto řidiče a jeho touhu pomoci dětem tím, že jim poskytnete teplé oblečení? Pokud ho podporujete, nezapomeňte tento článek sdílet se svými přáteli a rodinou.

PSALI JSME: CELEBRITY VRSTEVNÍCI: JAK STÁRNOU SLAVNÍ MUŽI A ŽENY

PŘIPOMÍNÁME: PITBULOVÉ, KTERÝCH SI MUŽ VZAL DOMU Z ÚTULKU SE UKÁZALI BYT JAKO NEUVĚŘITELNĚ VDĚČNÁ ZVÍŘATA: CO SE ALE STALO

Share