Prymula řekl, kdy může dojít k zavedení dalších opatření: epidemiolog si postěžoval, že mnoho lidí odmítá očkování

Exministr zdravotnictví Roman Prymula uvedl, že se koronavirus nyní hlavně šíří mezí mladými lidmi v nočních klubech. To by mohlo způsobit zavedení cílených opatření v nejbližší době. Epidemiolog také přiznal, že mnoho lidí odmítá očkování. Odborník si myslel, že situace bude lepší. Informuje o tom ČT24.

V pondělí přibylo 239 nových případů nakažení covid-19 a reprodukční číslo je vysoko nad hodnotou 1, což znamená, že se nákaza šíří.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Prymula vysvětlil, že se nyní nacházíme ve fázi začínajícího nárůstu a vše bude jasné během 7 až 14 dnů.

Důvodem zvyšování počtu nakažených je podle Prymuly zrušení opatření a nedostatečná proočkovanost populace hlavně u mladých lidi. „Myslím, že v některých případech se jedná o komunitní šíření,“ zdůraznil epidemiolog a dodal, že se covid šíří v nočních klubech mezi lidmi do 30 let.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Prymula tvrdí, že kolem 3 milionů lidí nemají protilátky proti koronaviru a mezi nimi může dojít k explozivnímu šíření covid-19. Je ale přesvědčen, že ministerstvo zdravotnictví tomu chce předejít.

„To je důvod, proč bychom ještě neměli jít britskou cestou,“ řekl exministr s tím, že pro začátek musíme naočkovat mnohem větší počet lidí.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Prymula vysvětlil, že pokud čísla budou stále růst, resort musí mít připravená cílená opatření. O lockdown se již jednat nebude.

Nakonec odborník řekl, že pro získání kolektivní imunity musí být naočkováno kolem 80 procent populace. Této hodnoty zatím dosáhnout nemůžeme kvůli šíření nepravdivých informací ohledně „čipování“, „řízení 5G sítěmi“ či komplikací.

PSALI JSME: „FOŤTE SE PŘED PENAMEM“ : STAROSTKA Z MALÉ OBCE DALA KOŠEM SCHILLEROVÉ A DALŠÍ MINISTRYNÍ ZA ANO

PŘIPOMÍNÁME: POSLANCI PODPOŘILI ZVÝŠENÍ PŘÍDAVKŮ NA DĚTI: ZVÝŠÍ SE TAKÉ DAŇOVÁ SLEVA NA DRUHÉ A DALŠÍ DĚTI

Share