Poslanci podpořili zvýšení přídavků na děti: zvýší se také daňová sleva na druhé a další děti

Sněmovna schválila návrh na zvýšení přídavků na děti. To znamená, že se tyto přídavky zvýší zhruba o čtvrtinu. Předpokládá se také, že na to bude mít nárok větší počet rodin. To se bude týkat i daňové slevy na děti. Píšou o tom Novinky.cz.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Poslanci podpořili zvýšení přídavků na děti o 26 %. Na tento přídavek bude mít navíc nárok větší počet rodin.

To bude možné díky tomu, že Sněmovna schválila možnost dostávat tyto přídavky pro rodiny s příjmy do 3,4násobku životního minima. Zatím je to povoleno pro rodiny s příjmem do 2,7násobku.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Tento přídavek bude vyšší o 500 Kč pro ty rodiny, kde bude jeden z rodičů dítěte pracovat, podnikat, nebo bude na rodičovské, nemocenské, ošetřovném či v důchodu.

Týkat se to bude i daňové slevy na druhé a další děti, tedy se také zvýší. Tyto navýšení a slevy by mohly stát pro státní rozpočet zhruba 8 miliard Kč.

Sněmovna / Zdroj: youtube.com

Poslanci podpořili pozměňovací návrh senátorů, to znamená, že zbývá jen poslední fáze, tedy aby to podepsal hlava státu Miloš Zeman.

PSALI JSME: „KDYŽ JSEM TO OZNÁMILA DCERÁM, SMÁLY SE TOMU A ŘÍKALY, ŽE JSEM SE ZBLÁZNILA“: DCERY BÁRY BASIKOVÉ BYLY PŘEKVAPENÉ, CO JEJICH MAMINKA UDĚLALA

PŘIPOMÍNÁME: DAVID KŘÍŽEK NASTOUPIL DO VĚZENÍ: JAK NA TO REAGOVALA JEHO MANŽELKA LUCIE KŘÍŽKOVÁ

Share