Prymula řekl, jak by mohly probíhat návštěvy Mikuláše: epidemiolog chce, aby převlečené skupinky byly testované

Blíží se Mikuláš a již brzy do domácností zavítají převlečení Mikuláši, čerti a anděli. Pokazit to ale může epidemická situace, která není zrovna příznivá. Děti by proto měli být v bezpečí a epidemiolog Roman Prymula chce, aby se mikulášské skupinky testovaly a vše záleží na kontaktu. Informuje o tom webzivotvcesku.cz.

Mikuláše slavíme 6. prosince a o den dříve děti navštěvuje Mikuláš s andělem a čertem. Nyní si na tom trochu vydělávají cizí lidé, i když se původně do obleků převlékali rodinní příslušníci.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Epidemie je však nyní na vrcholu a v nemocnicích je stále vice lidí. Mikulášské návštěvy zřejmě rušeny nebudou, ale podle Romana Prymuly by bylo vhodné je otestovat.

„Kdyby tito lidé, kteří budou domácnosti obcházet, byli testováni, tak v tom samozřejmě velký problém nevidím,“ prohlásil uznávaný epidemiolog s tím, že také záleží na tom, jak ten kontakt bude vypadat.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Odborníci si nepřejí, aby ten kontakt byl velmi blízký a stačilo by, kdyby dítě povědělo básničku, řeklo, jestli bylo hodné a dostalo dárky.

Dobré by bylo také, kdyby skupinky měly respirátory a nedocházelo k fyzickému kontaktu.

Mikuláš, čer a anděl / Ilustrační foto / Zdroj: reflex.cz

V minulem roce Mikuláš s posilou mohl navštěvovat děti jenom venku a nemusel mít roušku, pokud byl dodržen rozestup. V budovách ale museli všichni mít roušky a v jedné místnosti se nacházelo nejvíce deset lidí.

PSALI JSME: VYSTRČIL ŘEKL, PROČ ODCHÁZÍ Z VEDENÍ ODS: PŘEDSEDA SENÁTU PROMLUVIL I O MOŽNÉM KANDIDOVÁNÍ NA PREZIDENTA

PŘIPOMÍNÁME: KARLOS VÉMOLA SE STAL ČTYŘNÁSOBNÝM OTCEM: „MIMINKO LELE ODEBRALI HNED PO PORODU,“ PROZRADIL

Share