Vystrčil řekl, proč odchází z vedení ODS: předseda Senátu promluvil i o možném kandidování na prezidenta

Šéf Senátu Miloš Vystrčil nebude příští rok obhajovat funkci místopředsedy ODS. Politik prohlásil, že chce mít více času pro Senát a svou rodinu. Píše o tom web novinky.cz s odkazem na Právo.

„Rozhodl jsem se tak proto, že se chci naplno věnovat práci předsedy Senátu,“ řekl Vystrčil s tím, že se blíží volby do horní komory. Politik je senátorem již od roku 2010 a byl zvolen obvodu Jihlava.

Miloš Vystrčil/Zdroj: youtube.com

Kromě toho Miloš Vystrčil chce mít více času pro svou rodinu a své blízké. Další důvodem je to, že ODS zvítězila ve sněmovních volbách a chce proto uvolnit místo pro někoho nového, kdo dá straně něco nového.

Miloš Vystrčil / Zdroj: youtube.com

Mluví se o tom, že Vystrčila může nahradit Zdeněk Zajíček. Ten je předsedou klubu zastupitelů ODS na pražském magistrátu a předpokládá se, že bude bojovat o funkci primátora hlavního města.

Vystrčil také zdůraznil, že za jeho rozhodnutím není možné kandidování na Hrad. Předpokládá, že Miloš Zeman bude pracovat do konce volebního období. Nevyloučil však, že se v budoucnu do vedení ODS vrátí.

Miloš Vystrčil / Zdroj: youtube.com

Nakonec předseda ODS řekl, že se o podobě kongresu ještě rozhodne, ale nechce, aby byl virtuální.

Psali jsme:„Doktoři mi už dávají antibiotika“: Jiří Krampol je po dvou a půl měsících hospitalizován potřetí. Zdravotní stav herce

PSALI JSME: NA INTERNETU VZNIKAJÍ PETICE PROTI POVINNÉMU OČKOVÁNÍ: ODPŮRCI MLUVÍ O OMEZOVÁNÍ SVOBODY

PŘIPOMÍNÁME: SNĚMOVNA SCHVÁLILA COVIDOVÉ KOMPENZACE: PRO KOHO JSOU URČENY A KOLIK BY LIDÉ MOHLI ZÍSKAT

Share