Prouza kritizuje omezení a vadí mu, že lidé nemohou nakoupit ani oblečení pro děti: obchodní řetězce neměly dost času na přípravu

Šéfovi Svazu obchodu a cestovního ruchu České republiky Tomášovi Prouze se nelíbí, že lidé nemohou nakupovat hračky elektroniku či oblečení ani v supermarketech. Je přesvědčen, že občané toto opatření nechápou. Zdůrazňuje, že není logické, aby fungovaly obchody se zbraněmi, ale rodiče nemohli koupit dětem pastelky. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

Tomáš Prouza / Zdroj: youtube.com

Prouza prohlásil, že se svaz snažil pomoct obchodníkům s přípravami na opatření a hledal výjimky pro zařazení zboží. Podle prezidenta svazu ale nejde nikam zařadit pyrotechniku.

Hůře se to prý vysvětluje zákazníkům. „Nechápou, jak k boji s covidem pomáhá to, že nemůžete miminku koupit náhradní dupačky,“ řekl Tomáš Prouza s tím, že se velké problémy zatím nevyskytovaly.

Tomáš Prouza / Zdroj: youtube.com

V řetězci Globus uvedli, že přípravy byly velmi náročné, jelikož probíhaly ve vánočním období a do procesu se zapojili téměř všichni pracovnici. Mluvčí Lutfie Volfová dodala, že nyní řetězec je plně připraven a zakázané zboží si zákaznici koupit nemohou.

Podobnou situaci potvrzují i v Penny Marketu. Během Štědrého dne však měly zavřeno, aby si zaměstnanci plně odpočali a mohli naplno připravovat prodejny k novým opatřením.

Nakupování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

V Tescu prohlásili, že se plně na nová omezení připravili a zakázané zboží mají označené páskou. „Pro část zákazníků to bylo nepříjemné překvapení, o dopadu přechodu na stupeň pět v obchodech nevěděli,“ řekl mluvčí řetězce Václav Koukolíček.

Supermarket / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Nyní v Česku je zakázán prodej papíru, tužek, psacích potřeb, oblečení a bot.

PSALI JSME: “MRZÍ MĚ, ŽE VLÁDA NECHALA EPIDEMII ROZJET“: PROČ ŠÉF ČESKÉ LÉKAŘSKÉ KOMORY OSTŘE OHODNOTIL POSTUPY VLÁDY

PŘIPOMÍNÁME: 100 LET OD NAROZENÍ SLAVNÉHO ČESKÉHO HERCE: ČÍM SE PROSLAVIL JIŘÍ SOVÁK

Share