Češi vyrazili na sjezdovky se sáňkami a lyžemi, i když lanovky jsou uzavřené

I když vleky jsou kvůli vládním nařízením uvařené, lidé se vydali v neděli na hory. Díky hezkému počasí šli pěšky nebo brali se sebou sáňky. Meteorologové však varovali před silným větrem, který může dosahovat 110 km/h. Informuje o tom web novinky.cz.

V neděli jesenické sjezdovky zaplnili sáňkaři a děti. Vystřídali tady lyžaře. Lidé sem vyrazili kvůli dostatku technického sněhu na sjezdovkách.

Sjezdovka / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Na sociálních sítích tak kolovaly fotky, jak na horách sáňkují desítky lidí. Správce jednoho z areálů uvedl, že je nemá smysl uzavírat, protože lidé tam stejně chodí.

V jiném resortu se kromě sáňkařů objevilo také několik lidí na běžkách. Někdo si dokonce i přes zastavené lanovky chtěl zalyžovat, ale do kopce museli jít pěšky.

Od neděle v provozu zůstávají pouze lanovky, kterými nejezdí lidé s běžkami a lyžemi. Zákaz byl zaveden v rámci 5. protiepidemického stupně, který nyní v Česku platí.

Meteorologové ovšem varovali před silným větrem. Existuje tak hrozba vichřice.

Sjezdovka / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

V pondělí se silný vítr očekává také na Moravě a Slezsku. Od západu republiky bude ustávat. Kvůli větru o víkendu byl zastaven horní úsek lanovky na Sněžku.

Nefunguje rovněž lanovka z Liberce a Ještěd a provoz by se mohl obnovit v pondělí.

Lanovka / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: PROUZA KRITIZUJE OMEZENÍ A VADÍ MU, ŽE LIDÉ NEMOHOU NAKOUPIT ANI OBLEČENÍ PRO DĚTI: OBCHODNÍ ŘETĚZCE NEMĚLY DOST ČASU NA PŘÍPRAVU

PŘIPOMÍNÁME: OČKOVÁNÍ V ČESKU: BABIŠ A BLATNÝ SE UŽ OČKOVALI MEZI PRVNÍMI, DALŠÍ ZNÁMÉ POLITICI I ODBORNÍCI TO TAKÉ PLÁNUJÍ A VYJÁDŘILI SVŮJ NÁZOR

Share