“Mrzí mě, že vláda nechala epidemii rozjet“: Proč šéf České lékařské komory ostře ohodnotil postupy vlády

Index protiepidemického systému PES klesl dnes na 71 bodů ze sta. Znamená to, že aktuálně země se nachází v čtvrtém úrovni pohotovosti z pěti. Pokles způsobilo hlavně snížení reprodukčního čísla, které kleslo z 1,05 na 0,94.

Milan Kubek/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Znamená to, že jeden pozitivně testovaný člověk nakazí dalšího jednoho člověka maximálně. V tom případě se jedná o tom, že šíření nemoci v populaci brzdí.

Roman Prymula/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Předchozí ministr zdravotnictví Roman Prymula ale uvedl, že je to umělý pokles a prý situace v dalším týdnu se zase zhorší. K tomu dojde právě po vánočních svátcích. To exministr promluvil v televizním pořadu.

Milan Kubek/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Mínění Prymuly podporuje i šéf České lékařské komory Milan Kubek. Podle něho se vládá začala uvolňovat restrikce příliš brzy. „Očekáváme příští týden nárůst pacientů a největší nápor pak v první polovině ledna,“ svěřil Kubek.

Roman Prymula/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Prezident České lékařské komory dodal, že se Česko patří mezi nejpostiženější státy v EU. „Velmi mě mrzí, že vláda nechala epidemii tak nezodpovědně rozjet před vánočními svátky,“ doplnil Kubek.

ČTĚTE TAKÉ: ZÁKAZ PRODÁVÁNÍ ZBOŽÍ, KTERÉ NENÍ VHODNÉ PRO USPOKOJENÍ ZÁKLADNÍCH POTŘEB: CO ODE DNEŠKA NELZE ZAKOUPIT V OBCHODECH

PSALI JSME: TRUMP KRITIZUJE KARANTÉNU JAKO OPATŘENÍ PRO BOJ S COVID-19

Share