Příběh padesátileté ženy: proč nelituje, že se rozhodla nemít děti

Nedávno jsme s manželem oslavili 30 let manželského života. Rozhodli jsme se, že taková událost stojí za oslavu ve společnosti nejbližších přátel a příbuzných.

Šťastný starší pár / Zdroj: jemchyjinka.ru

Když muži začali mluvit o politice a dalších mužských tématech, ženská polovina hostů se rozhodla jít do obývacího pokoje a dát si šálek čaje. Nenápadně se náš rozhovor přesunul na rodinné téma a ženy si nevědomky vzpomněly na důvod, proč se dnes všichni sešli. Zajímalo je, jestli jsem s manželem nikdy nechtěla mít dítě a jak jsme si bez dětí dokázali udržet tak vřelý vztah.

Ženy / ilustrační foto / Zdroj: depositphotos.com

Tato otázka mě krátce vtáhla do vzpomínek. A vyprávěla jsem jim svůj životní příběh. Poprvé mě napadlo, že nechci rodit děti, když mi bylo devět. Bylo to kvůli rozvodu mých rodičů. Před odchodem mi maminka řekla, že je velmi unavená z rodinného života a mateřství a chce žít sama pro sebe. Její slova si pamatuji celý život.

V té době jsem matčin čin považovala za zradu. Ale ve dvaceti letech už jsem se na situaci dívala úplně jinak a mamince odpustila. A pak jsem poprvé přemýšlela na téma dětí – zda bych mohla celý svůj život věnovat jejich výchově? A rozhodla jsem se, že ne, protože jsem nechtěla převzít takovou zodpovědnost.

Matka a dítě / ilustrační foto / Zdroj: fazarosta.com

A když jsme spolu měli romantický vztah, nezakrývala jsem před ním svůj vztah k dětem v rodině. Můj budoucí manžel chápal mou volbu a vysvětlil to tím, že beze mě nepředstavuje svůj život. Po tomto rozhovoru se naše pocity vůči sobě staly ještě silnější.

Nedávno jsem se vrátila k tomuto rozhovoru. Pro mě bylo důležité zjistit, zda manžel nelituje rozhodnutí, které učinil v mládí. Přiznal, že ani jednou nelitoval, protože díky tomuto rozhodnutí dokázal svou velkou lásku dát jen mně.

Šťastný starší pár / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Dnes je nám 50+ a podle pocitů, jsme stále mladí a svobodní lidé. Užíváme si každý den svého života. Jsem vděčná osudu za manžela. A taky jsem chtěla poděkovat své mamince, která mi svým činem před lety pomohla zjistit, jak chci žít svůj život.

PSALI JSME: ŽENA ROZDÁVALA NÁBYTEK ZDARMA: NAŠLA SE MATKA MNOHÁ DĚTÍ, KTERÁ ZAČALA POŽADOVAT I DODÁVKU NÁBYTKU DO DOMU

PŘIPOMÍNÍME: 8 ZNÁMEK, ŽE JSTE SILNÁ ŽENA, KTEROU SE MNOZÍ KOLEM BOJÍ

Share