Předvolební souboj pokračuje: Mrzí mě, že se novela stala předmětem přetahované, míní Plaga

Pro hlasování o novele zákona o pedagogických pracovnících během poslední pravidelné schůzky poslanců nestačil čas.

Robert Plaga/Zdroj: youtube.com

Poslední možnost pro to, aby novelu projednat bude až v září. Před dalšími sněmovními volbami bude mít nynější vláda pouze tu jednu řádnou schůzku.

Robert Plaga/Zdroj: youtube.com

Kvůli poslaneckým prázdninám museli poslanci probrat existující návrhy novel během poslední řádné schůzky nebo budou mít možnost také v září. Možná se politici také potkají na mimořádném jednání, o kterém uvažují opoziční strany.

Robert Plaga/Zdroj: youtube.com

Klíčovým bodem nové novely je zvýšení platů pedagogickým pracovníkům. Třeba Hnutí ANO nejdříve navrh podporovalo, nakonec ale změnilo. Zároveň šéf hnutí Andrej Babiš ve své předvolební knize svěřil, že novela již je schválena.

Andrej Babiš/Zdroj: youtube.com

„Mrzí mě, že se novela stala předmětem přetahované,“ míní šéf resortu školství Robert Plaga. O tom informuje na svých webových stránkách portál Seznam Zprávy.

Robert Plaga/Zdroj: youtube.com

Vypadá, že novou novelu vláda moc nepodporuje, opozice by ale ji ráda prosadila. „My tento bod budeme chtít zařadit,“ uvedl poslanec Marek Výborný z KDU-ČSL.

PSALI JSME: VOLEBNÍ PREFERENCE V ČERVNU PŘEKVAPILY: V ČELE DOŠLO K VÝMĚNĚ STRAN A NA HRANĚ JSOU IHNED TŘI POLITICKÁ USKUPENÍ

ČTĚTE TAKÉ: STRANY SLIBUJÍ HODNĚ : KTERÉ BODY VOLEBNÍCH PROGRAMŮ SE OPĚT OPAKUJÍ

Share