„Byt je špinavý, proto jsem utekl,“ řekl muž

„Byt je špinavý, a proto jsem utekl! Jsem unavený! Už mě nebaví vracet se k věčnému nepořádku. Všude prach, neumyté nádobí, špína. Lednice je prázdná, není v ní ani myš. Rozhodl jsem se zůstat u matky. Jestli něco nepochopí, podám žádost o rozvod,“ řekl Nataliin pětadvacetiletý manžel.

Špinavý byt / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Natálie žije se synem a manželem v jednopokojovém bytě. Jelikož jsou dítěti teprve dva roky, vydělává peníze pouze její manžel. Natálie je mizerná hospodyně a nepopírá to. Když bylo dítě pryč, ještě se snažila udržet pořádek, ale pak to vzdala. Její manžel jí dříve pomáhal, ale teď už jen sedí v práci.

Špinavý byt / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Žili si tehdy dobře, měli dostatek peněz a lepší vztah. Za léta manželského života se byt zaneřádil a nikdo ho nehodlal uklízet. Hromada nevyžehleného prádla může stát měsíc netknutá.

Manžel / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Dítě, stejně jako všechny děti, rozhazuje hračky, leze do skříní a dělá si svůj vlastní „pořádek“. Chlapec miluje pozornost, takže Natalie nemá volný čas. Vodovodní potrubí už půl roku nikdo nečistil, protože na to není čas. Její manžel nechce pomáhat v domácnosti, protože si myslí, že mateřská dovolená je dovolená. Odchází brzy a domů se vrací pozdě, jen večer uklízí a vaří.

Špinavý byt / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Natálie zůstává celý den doma a nedokáže uklidit malý byt. Abyste si mohli najmout asistenta, musíte mít peníze a mladá rodina nyní prochází finanční krizí. Natálie věděla, že nepořádek v domě manžela rozčiluje, ale nemohla s tím nic dělat. Ptal se jí, motivoval ji, ale marně. Dívka slíbila, že bude dodržovat příkaz, uplyne týden a v domě je opět nepořádek.

Dnes se Adam rozhodl, že už toho bylo dost.

„Neboj se! Pokud potřebuje pořádek, ať si ho sám udrží. Brzy se vrátí, uvidíš,“ říkají kamarádky.

Natálie / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„Takhle se nesmíš chovat, dcero. Žena je strážkyní domova. Pokud se nedáte dohromady, ztratíš dobrého manžela. Není tak těžké udržovat čistotu, jen jsi zatraceně líná,“ bědovala její máma.

Natálie / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

A co myslíte, měl by se pořádek v domácnosti odrazit na vztahu mezi manželi? Možná má matka pravdu? Nebo ne?

PSALI JSME: KDYŽ SE RODIČE SYNOVY PŘÍTELKYNĚ DOZVĚDĚLI, ŽE MU CHCEME KOUPIT BYT, ZAČALI HO POPOHÁNĚT KE SVATBĚ

PŘIPOMÍNÁME: BABIČKA SE ROZHODLA POMSTÍT SVÉMU VNUKOVI, KTERÝ SE O NI ODMÍTL STARAT

Share