Pravidla návratu se mění: Jaké státy od pondělí budou patřit do červené barvy cestovatelského semaforu

Od začátku dalšího pracovního týdne se změní pravidla návratu z některých států do České Republiky. O tom informuje na svých webových stránkách portál České Noviny.

Pár/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Třeba například změny se dotknou návratu z Islandu, Estonska a Madeiry, Dánska a Lucemburska. Však tyto státy mají změny různého charakteru. Navazuje se na to epidemiologická situace v určité zemi.

Letadlo/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Nově z Islandu, Estonska a Madeiry se návrat stane těžší. Tyto státy se přesunou do červené barvy na cestovatelském semaforu. Dosud jsou byly oranžové.

Muž/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Při návratu ze států s vysokou nebo velmi vysokou mírou rizika nakažení covidem, musí cestující jít do samoizolace, a testování PCR metodou podstoupit nejdříve pátý, ale nejpozději čtrnáctý den po příjezdu do tuzemská.

Lidé/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Naopak bude to při návratu z Dánska a Lucemburska, které se nově dostanou do seznamů státu, ze kterých návrat je lehčí. Patří tam už například Belgie, Finsko, Itálie a Švýcarsko.

PSALI JSME: JANA MALÁČOVÁ ODLETĚLA NA DOVOLENOU DO PORTUGALSKA: KRITICI JI VŠAK NENECHALI NA POKOJI

ČTĚTE TAKÉ: ANO A ČSSD MAJÍ PŘED SEBOU DVA TÝDNY VOLNA: PROČ PŘEDSEDA ANO ANDREJ BABIŠ LETOS NA DOVOLENOU NIKAM NEPOJEDE

Share