Potkal jsem ji rok po rozvodu, bylo by lepší, kdybych ji neviděl. Její proměna na mě udělala dojem

Díval jsem se na svou ženu den za dnem celé roky a zlobil jsem se. Měl jsem pocit, že jsem byl podveden.

Vždycky jsem nenáviděl tyhle tlusté líné ženy, které se v manželství přestávají o sebe starat, věděl jsem jistě: takové stvoření si nikdy nevezmu. Raději zůstanu starým mládencem.

Ale potkal jsem svou ženu, která si podmanila moje srdce. Dívka se o sebe ráda starala. Voněla úchvatně, nosila vzrušující šaty a trendy kalhoty a dvakrát do měsíce chodila na manikúru. I obočí bylo umělecké dílo. Taková dívka se o sebe rozhodně nepřestane starat a neztloustne.

Ale ztloustla. Zapomněla na účesy, chodila s drdolem na hlavě, nebyla na manikúře několik let. Dívám se na její vytahané svetry, na obnošené, potřísněné kalhoty a pociťuji nevolnost.

Pár / Ilustrační foto / Zdroj: shokru.com

Ani se nelící. Ráno se probudila, umyla si obličej a šla dělat domácí práce.

Moje žena má nyní celulitidu. Netají se tím, že se objevily strie. Nechodí ani na epilaci, nějak se holí, myslí si, že je to v pořádku.

Kde je ta žena, za kterou se muži vždycky ohlíželi a dívali se na mě závistivými pohledy? Kdo je to stvoření, které chodí po mém bytě s povislými prsy bez podprsenky? Kdy si naposledy vytrhala obočí?

Rozvedl jsem se, samozřejmě.

Ale po roce jsem ji potkal znovu, omylem mi vzala doklady. Dohodli jsme se, že se sejdeme v centru.

Krásná žena / Ilustrační foto / Zdroj: shokru.com

Nepoznal jsem ji, změnila barvu vlasů a jak jí tahle zrzavá slušela! Byla oblečena jako ze škatulky, s elegantním make-upem a muži se opět ohlíželi. Postava se změnila, zhubla. Naskočila mi husí kůže.

Lesklé vlasy, zářící oči, manikúra, kabelka, podpatky… A tato královna krásy je navíc matkou tří dětí!

Po rozvodu jsem samozřejmě změnil názor. Pochopil jsem to. Sám jsem ji po první rodičovské dovolené nenechal vrátit se do práce, na druhém dítěti jsem trval. A pak náhodou došlo ke třetímu těhotenství a moje žena navzdory mé hysterii zachránila miminko, dlouho očekávaného syna. Jak jsem jí byl vděčný, když jsem na ultrazvuku viděl kluka!

Po třech porodech je samozřejmě těžko vrátit se do kondice, snažila se zhubnout, ale bránily jí hormony kojící matky. Během tohoto roku v rozvodu toho stihla opravdu hodně a vypadala úchvatně.

Žena na rodičovské dovolené / Ilustrační foto / Zdroj: kaluga-poisk.ru

Nosila ošklivé domácí oblečení, protože na ni děti rozlévaly barvy a zvracely, neustále po nich uklízela. A kdy měla čas jít na manikúru nebo si udělat účes? Jen drdol na hlavě, jen čistě ostříhané nehty. Starala se o moje děti, já jsem se na ni díval opovržlivým pohledem. Jak jsem mohl být takový idiot?

Ani poté, co děti usínaly, jsem ji nechával v klidu. Měla půl hodiny pro sebe, odpočinout si nebo dát si koupel. Ale vyžadoval jsem pozornost, komunikaci. Říkal jsem jí, jak jsem to měl v práci těžké.

A ona mě poslouchala, radila mi, pomáhala s dokumenty. A nestěžovala si. Vařila chutné jídlo. Uklízela byt. Starala se o děti.

A teď, když šel nejmladší do školky, má čas pracovat, starat se o sebe a je tak krásná! Jen já už ji nedokážu vyprosit si o odpuštění.

PSALI JSME: PO ROZVODU MĚ OTEC VYHODIL Z DOMU, A ZA NĚJAKOU DOBU PROSIL MĚ, ABYCH HO VZALA K SOBĚ

PŘIPOMÍNÁME: OZNÁMILA JSEM MANŽELOVI, ŽE PO ROZVODU S NÍM ZŮSTÁVAJÍ DĚTI A JÁ MU BUDU PLATIT ALIMENTY

Share