Po rozvodu mě otec vyhodil z domu, a za nějakou dobu prosil mě, abych ho vzala k sobě

Táta opustil mámu kvůli milence, když mi bylo teprve 13 let. Nejen, že odešel, ale vyhodil mámu z domu. A samozřejmě i mě, protože jeho milenka byla kategoricky proti tomu, abych s nimi žila.

Maminka neměla práci, ale měla dvoupokojový byt, který se rozhodla pronajmout a za ty peníze žít. Tak jsme se s maminkou přestěhovali do vesnice, k babičce. Musela jsem změnit školu, zapomenout na své přátele.

Matka a dcera / ilustrační foto / Zdroj: pixabay.com

Maminka se s nevěrou velmi těžko smířila a začala pít. Nejprve to bylo večer trochu vína a pak se dávky alkoholu zvyšovaly. Babička chtěla pomoci všemi způsoby, ale všechny její pokusy byly marné.

Po pěti letech, kdy jsem už studovala na univerzitě, maminčin alkoholismus přivedl k děsivé tragédii: u babičky doma došlo k požáru a maminka s babičkou zemřeli. V té době jsem byla ve městě. Zůstala jsem úplně sama. Jediné, co jsem měla, byl byt, kde jsem se rozhodla žít.

Dům / Zdroj: news358media.com

O tragédii se dozvěděl otec a rozhodl se přijít si promluvit. Myslela jsem si, že chce znovu se mnou naladit vztah, ale ne, nabídl mi, abych prodála byt a podělí se s ním o peníze. Myslel si, že má právo na byt, ale ne. Matka dostala byt v dědictví už po rozvodu.

Takže s bytem nemá vůbec nic společného. Když jsem mu to řekla, začal křičet a dokonce zlomil židli v mém bytě. Vyhodila jsem ho. Za pár let jsem si dokázala otevřít vlastní podnikání, malý obchod s dámským oblečením. Prodala jsem byt a koupila dům.

Dům byl pod městem, velký, prostorný, moderní s krásným nádvořím. A tak se můj otec znovu objevil. Rozhodl se, že mu musím platit alimenty. On totiž přišel o práci kvůli zdravotnímu stavu a důchodu mu nestačilo na život.

Starší muž / Ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Vlastně nová manželka táty mu to poradila, ať za mnou jde. Já jsem přece povinna otci pomoci. Ale ani tady táta neuspěl. Po rozvodu s matkou neplatil alimenty na mě a odmítal pomáhat, což znamená, že mu nic nedlužím a snadno to dokážu u soudu. A tak otec znovu, než odešel, začal na mě křičet a dokonce proklínal. Vážně? Dlužím mu něco?

PSALI JSME: MANŽEL ODMÍTÁ BYDLET V JEDNOM BYTĚ S MÝMI RODIČI, PROTOŽE MŮJ OTEC SE HO POŘÁD SNAŽÍ VYCHOVÁVAT A DÁVÁ MU RADY

PŘIPOMÍNÁME: IVAN SE DOZVĚDĚL, ŽE JEHO OTEC STAVĚL DOMY SVÝCH BRATRŮ LÉPE NEŽ TEN JEHO. PŘIŠEL TEDY K RODIČŮM A ZAČAL ŘÍKAT, ŽE BYL OKLAMÁN

Share