Byl večer a já si uvědomila, že nikdo nebude vyzvedávat chlapce: Takže jsem se musela smířit, že teď mám dvě děti

Ve své malé výročí, 10 let, můj syn to chtěl pořádně oslavit a pozvat mnoho přátel. Dlouho jsme přemýšleli, jak lépe pobavit děti a pak jsem se rozhodla, že by bylo dobré jít nejprve do kina a pak navštívit kavárnu, která je blízko našeho domu.

A když oslava byla skoro u koně, oslavenec se mě zeptal, jestli může pozvat ještě svého nejlepšího kamaráda k nám domů, aby pokračoval v zábavě. Souhlasila jsem, a tak jsme šli všichni společně do našeho bytu. Večer utekl rychle, a pro Tomáše nikdo nepřišel.

Žena a dítě / Zdroj: YouTube

Rodiče ani nezavolali, aby se zeptali, kde je jejich dítě. Po chvilce ke mně přistoupil chlapec a řekl:

– Teto Julia, vy tak moc milujete svého Davida. Moje máma mě takhle nikdy nemilovala. Vždycky přišla pozdě a jen na mě nadávala. A jednou se stalo, že vůbec nepřišla.

Jak se ukázalo, matka Tomáše často odcházela z domu a nechala svého syna samotného, takže brzy byla prostě zbavena rodičovských práv. Pak ze školy Tomáška vyzvedával jeho otec, ale život se nezlepšil.

Chlapec / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Žádný vřelý vztah mezi nimi nebyl. V té době už měl tatínek jinou ženu, takže často po škole kluk nechodil domů, ale seděl pod vchodem a čekal na něj.

Tento příběh mě hluboce zasáhl, a tak jsem po tomto dni začala vyzvedávat ze školy nejen Davida, ale i Tomáše. Nebyl pro mě problém nakrmit dvě děti, dohlížet na jejích výuku. A večer Tomáš šel domů.

Tak to pokračovalo až do konce května. A pak mě otec Tomáše požádal, abych na chvíli nechala u sebe dítě. Údajně se s novou manželkou rozvádí a teď musí přemýšlet o tom, jak má žít dál. Souhlasila jsem, protože jsem si zvykla takhle žít.

Čas plynul a já jsem si uvědomila, že si Tomáše nikdo nehodla vyzvednout. Tak jsem se musel smířit s tím, že teď mám dvě děti. Tak se nám žilo dobře. Děti mezi sebou skvěle ladily, a dokonce se zlepšily ve výuce.

Chlapec / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Společně bylo zajímavější řešit domácí úkoly. Tomášoci jsem věnovala hodně pozornosti. A můj syn se nezlobil, že teď se máma stará nejen o něj. Po maturitě oba šli na univerzitu.

Tomáš je programátor a David je lékař. Byla jsem pyšná, že jsem dokázala vychovat dva kluky sama. Tak doufám, že s Boží pomocí budu moci dál vést do světa a podporovat své syny.

Muži / Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

PSALI JSEM: CHLAPEC EMOTIVNĚ REAGOVAL NA NÁVRAT ZTRACENÉHO PSA: VIDEO DOJALO SPOUSTU LIDI NA INTERNETU

PŘIPOMÍNÁME: ČTYŘLETÝ CHLAPEC ZAVOLAL POLICII: DŮVOD SE DOTKL MNOHA LIDI NA INTERNETU

Share