Policista nechal svého psa ve voze, ale venku bylo vedro: psovi už nedokázali pomoci svědci, kynolog a veterinář

Ve Žďáru nad Sázavou zemřel čtyřletý německý ovčák, který byl služebním psem. Ovčák byl zavřený v autě, policista ho tam nechal a byl to horký letní den. V autě strávil nejméně několik desítek minut, pak už mu nikdo nemohl pomoci. Inspekce vyšetřuje policistu z Vysočiny. Informuje o tom web iDnes.cz.

„Bohužel uhynul čtyřletý služební pes Axel, který měl za sebou služební výcvik běžného policejního psa,“ řekla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Pes / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

K této tragické události došlo v pondělí odpoledne. Policista v té době nebyl ve službě, byla mu nařízena dovolená. Bylo však horko, teploty dosahovaly 30 stupňů Celsia.

Případem se zabývá Generální inspekce bezpečnostních sborů. Zástupci inspekce to ale zatím nechtějí komentovat, protože situace je velmi čerstvá.

Policie / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Některé detaily popsal server Blesk.cz. O této situaci promluvili údajní svědci. Uvedli, že se prý snažili psovi pomoci sami. Podle nich byl pes v autě zavřený asi 2 hodiny.

Michal Král pro Blesk řekl, že v autě byla stažena zadní okénka asi o 5 centimetrů. Jeho sestra si jako první všimla ovčáka v autě.

Policie / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Snažila se najít majitele auta, to se jí však nepodařilo. Pes už ztrácel vědomí, jeho sestra přinesla vodu a snažila se ovčáka ochlazovat škvírou. Pak šla znovu pro vodu, ale Axel už zemřel.

Dorazil tam kynolog a později tam dorazili i policisté. Kynolog nechal ovčáka zavřeného ve voze. Veterinář už také nedokázal psovi pomoci.

Pes / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Nařízena byla soudní pitva. Pokud se ukáže, že příčinou smrti psa bylo to, že byl ponechán v zavřeném voze, pak za to může být kynolog dokonce potrestán.

PSALI JSME: TEREZA H. PROZRADILA, CO DĚLALA V PÁKISTÁNSKÉM VĚZENÍ: ZALOŽILA INSTAGRAM A VYPRÁVÍ, CO PROŽILA

PŘIPOMÍNÁME: REY KORANTENG PROZRADIL, KDE ŽIJE JEHO NEJSTARŠÍ DCERA A PROČ MÁ OBAVY, ŽE SE NEVRÁTÍ DO ČESKA

Share