Šéf poslaneckého klubu Jakub Michálek promluvil o kauze Dozimetr: politik řekl, že obvinění Pospíšila jsou vážná a Rakušanovi důvěřuje

Šéf poslaneckého klubu Pirátské strany Jakub Michálek uvedl, že obvinění Jiřího Pospíšila z TOP 09 jsou vážná, ale musí se to ještě prověřit. Týká se to kauzy, ve které jsou zapletení pražští politici. Ti se totiž plánovali vyvádět finanční prostředky z dopravního podniku. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

O tom, že do nelegální činnosti Pospíšil byl zapleten, uvedl během výslechu jeden z obviněných podnikatelů. Dle slov Michálka tato obvinění jsou vážná.

Jiří Pospíšil / Zdroj: youtube.com

„Ne každý výrok, který pronese člen organizované zločinecké skupiny, je věrohodný,“ prohlásil předseda poslaneckého klubu s tím, že nechce hodnotit výpověď podnikatele Pavla Dovhomilji. Pirátská strana ale chce, aby Pospíšil ze všech funkci odstoupil.

Jakub Michálek / Zdroj: youtube.com

ODS a ANO také vyzvali primátora Zdeňka Hřiba, aby ve funkci rezignoval. Piráti to ale berou jako alibistické chování. Sněmovní opozice také chce, aby skončil i ministr vnitra Vít Rakušan, který je prý ve střetu zájmů, jelikož do kauzy jsou zapletení stávající nebo bývalí členové STAN.

Michálek ale obavy vůči ministrovi nemá a věří, že ten má velký zájem, aby případ byl důsledně prošetřen.

Jakub Michálek / Zdroj: youtube.com

Nakonec Pirát Michalek uvedl, že koalice zatím neumožnila nominovat jejich zástupce do dozorčí rady ČEZ, což je stanoveno koaliční smlouvou. Pokud se to nestane, strana bude konfrontovat ministra financí a premiéra.

PSALI JSME: ZEMAN PODEPSAL PŘÍSPĚVEK 5 000 NA DĚTI: JAKÉ RODINY PENÍZE DOSTANOU A KDO NA DÁVKU NEDOSÁHNE

PŘIPOMÍNÁME: OD 1. ČERVENCE SE ZVÝŠÍ ŽIVOTNÍ MINIMUM O 8,8 PROCENTA: MARIAN JUREČKA ŘEKL, KOLIKA LIDEM TO MŮŽE POMOCI

Share