Zeman podepsal příspěvek 5 000 na děti: jaké rodiny peníze dostanou a kdo na dávku nedosáhne

Už v sepnu rodiny začnou dostávat příspěvek 5000 korun na dítě. Zákon totiž podepsal i prezident Miloš Zeman. Ne všichni ale tento příspěvek dostanou. Informuje o tom web tn.nova.cz.

Zákon již prošel oběma komorami Parlamentu a nyní ho podepsal i Zeman. Rodiče peníze začnou dostávat od srpna a rozpočet to bude stát téměř 8 miliard korun.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Schválení příspěvku probíhalo poměrně hladce a podpořila ho i opozice. Nehlasovala jenom část poslanců ANO a dva poslance TOP 09 ze všech přítomných.

Senát se vůbec zákonem nezabýval a mohl tak jít rovnou na podpis prezidentovi.

Markéta Pekarová Adamová, Petr Fiala, Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Příspěvek 5000 na dítě mohou získat rodiny, které mají hrubý roční příjem do 1 milionu korun. ANO chtělo zákon změnit a dávat příspěvek každému nezaopatřenému dítěti do 26 let každý měsíc do konce roku. Vláda by ale na to potřebovala 64,5 miliardy korun, což nyní není možné.

Počet lidí, kteří mohou s příspěvkem počítat se ještě sníží, protože do příjmů se počítá nájem, rodičovské příspěvky a mnoho dalších dávek.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Cílem příspěvku je pomoct rodinám s malými dětmi a nedostanou ho rodiny s dětmi, které studují a 18. narozeniny oslaví do 31. července.

Nárok na příspěvek bude mít přes jeden a půl milionu dětí.

PSALI JSME: „BUDU SE HÁJIT U SOUDU OSOBNĚ“: ANDREJ BABIŠ UVEDL, ŽE KAUZA ČAPÍ HNÍZDO VŽDY PŘIJDE PŘED VOLBAMI. VÍTA RAKUŠANA OZNAČIL ZA ZOUFALÉHO

PŘIPOMÍNÁME: POLITICI HLEDAJÍ ZPŮSOBY, JAK UPRCHLÍKY MOTIVOVAT, ABY SE PŘESTĚHOVALI DO MÉNĚ VYTÍŽENÝCH REGIONŮ ČR: MOŽNÁ BUDOU PLATIT ZA UBYTOVÁNÍ

Share