„Budu se hájit u soudu osobně“: Andrej Babiš uvedl, že kauza Čapí hnízdo vždy přijde před volbami. Víta Rakušana označil za zoufalého

Městský soud v Praze se bude 12. září zabývat obžalobou bývalého premiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Týká se to kauzy Čapí hnízdo. Bývalý předseda vlády považuje tutu kauzu za účelovou. Hodlá přijít k soudu a bude se obhajovat. Řekl to pro CNN Prima News.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Soud se kauzou začne zabývat 12. září. Kromě Andreje Babiše je obžalována i jeho bývalá poradkyně Jana Nagyová. Expremiér tvrdí, že už ho v této kauze nic nepřekvapí.

„Čapí hnízdo vždy přijde před volbami. Můj soud bude jejich hlavní téma,“ řekl Andrej Babiš. Prohlásil také, že kdyby nebyl v politice, lidé by o Čapím hnízdě ani nevěděli.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Tuto kauzu označil za účelovou. Podle něj před šesti lety odmítl „dělat kšefty“ s tehdejším předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou. Myslí si, že právě poté se objevila tato kauza. „Budu se hájit u soudu osobně,“ dodal Andrej Babiš.

Členové vládních stran mu někdy připomínají, že se bude muset v září obhajovat u soudu. On ale také kritizuje vládu a hnutí STAN. Jedním z nejdiskutovanějších politických témat je v posledních týdnech kauza Dozimetr, která se týká hnutí Starostové a nezávislí.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Na jeho kritiku reagoval například šéf resortu vnitra a předseda hnutí STAN Vít Rakušan. Na svém Twitteru zveřejnil krátké video, na kterém držel v ruce kalendář a ukazoval na 12. září.

Andrej Babiš odpověděl, že Vít Rakušan vypadá zoufale. Tvrdí, že nic neudělal a celá věc je účelová. Podle něj to vyšetřoval „policista od kmotra“.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Dodal, že kauza, která se týká hnutí STAN, je jiná věc. Znovu zopakoval, že STAN je organizovaný zločin. Zdá se, že slovní přestřelky mezi opozicí a zástupci vládních stran budou pokračovat.

PSALI JSME: POLITICI HLEDAJÍ ZPŮSOBY, JAK UPRCHLÍKY MOTIVOVAT, ABY SE PŘESTĚHOVALI DO MÉNĚ VYTÍŽENÝCH REGIONŮ ČR: MOŽNÁ BUDOU PLATIT ZA UBYTOVÁNÍ

PŘIPOMÍNÁME: NADMĚRNÉ ZISKY Z PRODEJE ROPY: BUDOU POKRAČOVAT NEBO NE

Share