Spekulace končí: generál Pavel řekl, že se zúčastní prezidentských voleb a prozradil, kdy oznámí kandidaturu

V lednu se budou konat volby na Hrad a generál Petr Pavel se rozhodl jich zúčastnit a vyhrát. V srpnu by prý měl vyhlásit svou kandidaturu. V červenci se připravuje zveřejnění transparentního účtu. Píše o tom CNN Prima NEWS.

„Jsem rozhodnutý se voleb zúčastnit, odhodlaný je vyhrát,“ prohlásil Pavel s tím, že kandidaturu nyní připravuje.

Petr Pavel / Zdroj: youtube.com

General mimo jiné představil i své sponzory, kteří budou jeho kandidaturu podporovat. Nechce, aby od někoho dostal více než 3 miliony korun, protože chce zapojit co nejvíce lidí. Pavel proto prosí lidi, aby mu také posílali příspěvky.

Podporovat Pavla plánují spolumajitel IT firmy Y Soft Václav Muchna, Martin Hájek a Jiří Mareš ze společnosti Livesport, spoluzakladatel Tipsportu Jaroslav Beran a další.

Petr Pavel / Zdroj: youtube.com

Generál ale nechce spolupracovat s lidmi, kteří byli zapojení do nekalých podnikatelských praktik. Nechce také mím mezi sponzory firmy nebo lidi, kteří budou chtít za svou podporu nějaké protislužby.

První kolo prezidentských voleb se budou konat 13. a 14. ledna. O dva týdny později se může konat druhé kolo, pokud žádný kandidát nezíská nadpoloviční většinu hlasů.

Petr Pavel / Zdroj: youtube.com

Nyní Petr Pavel sbírá podpisy pro svou kandidaturu a chce, aby jeho kampaň byla co nejvíce transparentní.

Kampaň ale zahájí asi koncem léta, kdy oznámí svou kandidaturu. Nechce to dělat během dovolené.

Generál jednal s koalici SPOLU o podpoře, ale na ničem se nedomluvili. Vládní strany totiž chtějí najít vlastního kandidáta. Pavel je ale připraven od voleb ustoupit, pokud se najde kandidát s většími šancemi na výhru a bude mu vyhovovat.

PSALI JSME: ŠÉF POSLANECKÉHO KLUBU JAKUB MICHÁLEK PROMLUVIL O KAUZE DOZIMETR: POLITIK ŘEKL, ŽE OBVINĚNÍ POSPÍŠILA JSOU VÁŽNÁ A A RAKUŠANOVI DŮVĚŘUJE

PŘIPOMÍNÁME: OD 1. ČERVENCE SE ZVÝŠÍ ŽIVOTNÍ MINIMUM O 8,8 PROCENTA: MARIAN JUREČKA ŘEKL, KOLIKA LIDEM TO MŮŽE POMOCI

Share