Piráti musí reagovat na kritiku koalice SPOLU : Vysvětlili, jak to mají se zdaněním prázdných bytů

Pirátská strana dokola opakuje, že v programu se SNAT nemají bod, který předpokládá daň z prázdných bytů. Když ale v roce 2017 šli do voleb samostatně, v programu tento návrh měli. Není to poprvé, co Piráti mění svůj názor na zásadní věci. Píše o tom web novinky.cz.

„Dáme obcím možnost zvýšit daně z dlouhodobě neobydlených bytů,” psalo se v programu Pirátů před několika lety. O tom, kolik by tato změna přinesla peněz do rozpočtu zabývala se Markéta Vyvlečková (KDU-ČSL).

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Politička uvedla, že by to mohlo do státní kasy dostat několik stovek milionů korun a obrovský schodek by to určitě nevyřešil. S tím se na sociálních sítích obrátila na Piráty.

Pirátská strana na to ihned reagovala a ne jejich oficiálním účtu se píše, že je to dezinformace a v programu tento bod nemají.

Výši této daně mohou regulovat obce a města. Mohou tak zvýšit příjmy svých rozpočtů. Nyní daň z prázdných bytů v programu mají pouze sociální demokraté. Před čtyřmi roky by ale nebyli jediní.

V Pirátské straně ale nevylučují, že se znovu může názor změnit. Promluvil o tom jejich zástupce Adam Zábranský, kterého Piráti navrhují na ministra pro místní rozvoj.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Jako příklad uvádí i ti, že v roce 2003 Ivan Bartoš hlasoval proti vstupu Česka do EU, ale nyní to označil za chybu a mladickou nerozvážnost.

PSALI JSME: „MĚLY BY BÝT UPLATNĚNY NA DOBROVOLNOSTI“: ROMAN ŠMUCLER SE DOMNÍVÁ, ŽE NOŠENÍ RESPIRÁTORŮ A ROUŠEK JE NYNÍ POLITICKÝM TÉMATEM

PŘIPOMÍNÁME: ŠÍŘENÍ KORONAVIRU V ČESKU ZRYCHLUJE: ZAČALY SE ZVYŠOVAT ZÁKLADNÍ UKAZATELE

Share