Hodně Čechů vyrazilo na hory: lidé mají zájem o všechny hory, nejen o Sněžku

Když mají lidé prodloužený víkend, tak si to většinou chtějí užít. Tak například mnoho Čechů se rozhodlo jet na hory. Hodně lidí se samozřejmě vydalo na Sněžku, ale hodně jich bylo i ve zbytku Krkonošského národního parku. Na další horská místa ale dorazilo také mnoho turistů a kvůli tomu jsou v pohotovosti i pracovníci horské služby. Informuje o tom web TN.cz.

Ačkoli nyní na horách není nejlepší letní počasí, ale mnoho občanů se rozhodlo strávit prodloužený víkend právě tam.

Hory / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Například v pondělí tam nebylo více než 17 stupňů a v úterý to bude maximálně 23 stupňů Celsia. Přesto se tisíce lidí rozhodly, že pro ně to bude nejlepší způsob, jak strávit tento víkend.

Samozřejmě přijelo hodně lidí na Sněžku, ale kvůli větru museli nosit bundy. Kromě toho bylo mnoho lidí také ve zbytku Krkonoš, na Šumavě, Beskydech a Jeseníkách.

Sněžka / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„Všude máme zvýšený, řekl bych velmi vysoký počet členů horské služby,“ uvedl mluvčí horské služby Radek Zeman pro TN.cz.

Podle něj mají nyní lidé velký zájem o návštěvy hor po celé zemi. Dodal, že je to pro letní sezonu dost běžná situace, takže horské služby jsou na to připraveny.

Sněžka / Zdroj: TV Nova

Podle něj nepodnikli žádná zvláštní opatření, zatím fungují ve standardním režimu pro svátky nebo víkendy. Také dosud nebyly problémy s neukázněnými turisty.

Psali jsme:„Nový český film každý týden“: Po dlouhé přestávce bude mít Česko červencové premiéry. Jaké filmy budou Češi moci sledovat

PSALI JSME: „MĚLY BY BÝT UPLATNĚNY NA DOBROVOLNOSTI“: ROMAN ŠMUCLER SE DOMNÍVÁ, ŽE NOŠENÍ RESPIRÁTORŮ A ROUŠEK JE NYNÍ POLITICKÝM TÉMATEM

PŘIPOMÍNÁME: AGENTURA BLOOMBERG OZNAČILA ZEMI S NEJVYŠŠÍ MÍROU ZAOČKOVANOSTI PROTI KORONAVIRU: NENÍ TO IZRAEL

Share