Šíření koronaviru v Česku zrychluje: začaly se zvyšovat základní ukazatele

V Česku je nyní v průměru 9 případů nákazy koronavirem na 100 tisíc obyvatel za posledních 7 dní. To je největší ukazatel za poslední 3 týdny. Šíření viru se zrychluje, protože reprodukční číslo je nyní větší než 1,3. Vyplývá to ze statistik resortu zdravotnictví. Informuje o tom server iDNES.cz.

V neděli bylo odhaleno 105 nových případů nákazy koronavirem, i když minulou neděli to bylo jen 56. Podobná situace byla i v sobotu, počet nových případů nákazy 3. července byl téměř dvojnásobný než minulou sobotu.

Denní přehled počtu osob s nově prokázaným onemocněním COVID‑19 / Zdroj: mzcr.cz

Počet případů nákazy na 100 tisíc obyvatel za posledních 7 dní v neděli byl 9,3. V sobotu však bylo toto číslo ještě 8,9. Nejhorší je ale situace v české metropoli, kde tento ukazatel již činí 32 nakažených na 100 tisíc obyvatel.

Nejlepší je nyní situace v Ústeckém kraji, kde je průměr 2,3 nakažených na 100 tisíc obyvatel. Tento ukazatel byl důležitý pro posouzení epidemické situace v zemi a nedávno se kabinet rozhodl zpřísnit opatření.

Přehled výskytu laboratorně prokázaného onemocnění COVID‑19 podle regionu / Zdroj: mzcr.cz

Tak například testování se stalo povinným pro ty, kteří se do Česka vracejí z jiných zemí. Kromě toho byla zpřísněna pravidla prokazování bezinfekčnosti.

Tři dny je reprodukční číslo větší než 1,3, což znamená, že šíření viru se zrychluje. Předtím zhruba 4 měsíce bylo toto číslo méně než 1, což znamenalo zpomalení.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Kromě toho bylo v neděli také provedeno více PCR testů. V neděli jich bylo provedeno více než 12 tisíc, zatímco minulou neděli více než 7,3 tisíce.

Za celou dobu epidemie koronaviru se v Česku nakazilo přes 1 milion a 668 tisíc lidí. Počet zemřelých kvůli této nemoci činí 30 311 lidí. Ostatní lidé se vyléčili.

PSALI JSME: LUCIE VONDRÁČKOVÁ SE POCHLUBILA FOTKAMI, KTERÉ UDĚLALA POD VODOU: S KÝM MĚLA KRÁSNÁ ZPĚVAČKA NEOBYČEJNÉ FOCENÍ

PŘIPOMÍNÁME: DO VELEHRADU DORAZILY TISÍCE LIDÍ, ABY SE MOHLI ZÚČASTNIT CYRILOMETODĚJSKÝCH SLAVNOSTÍ: CO SE TAM DĚLO V POSLEDNÍCH DNECH

Share