Pavla Svrčinová uvedla, že k prokázání bezinfekčnosti se budou i nadále používat antigenní testy: „Přestat uznávat antigenní testy úplně nemůžeme“

Hlavní hygienička Pavla Svrčinová uvedla, že k prokázání bezinfekčnosti se budou používat i antigenní testy, nejen PCR testy. Řekla to pro Českou televizi. Oba tyto typy testů jsou uznávány v EU. V budoucnu ale bude možné používat pouze PCR testy například ve školách, pokud tak rozhodnou místní hygienici. Informuje o tom server Echo24.cz.

„Přestat uznávat antigenní testy úplně nemůžeme, protože se uznávají jako relevantní na území evropského společenství,“ řekla Pavla Svrčinová.

Pavla Svrčinová / Zdroj: youtube.com

To znamená, že se antigenní testy budou i nadále uznávat. Dodala, že nyní diskutují o tématu, aby v některých situacích bylo možné použít pouze PCR testy, protože jsou přesnější.

Jako příklad uvedla školy. Například pokud se v nějaké škole objeví ohnisko nákazy, pak pro další došetřování mohou být použity právě PCR testy. Takové rozhodnutí ale bude muset učinit hygienická stanice.

Pavla Svrčinová / Zdroj: youtube.com

Zatím to bude fungovat stejně jako dříve. Pokud bude potřeba otestovat několik tříd najednou, pak zavedou žádanky do systému a žáci budou testováni metodou PCR.

ČTK sdělila, že podle jejich informací by 15. listopadu mohlo skončit testování ve školách v okresech, kde bude více než 300 případů nákazy koronavirem na 100 tisíc obyvatel za posledních 7 dní.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

1. listopadu proběhlo testování ve školách v 8 okresech. 8. listopadu se bude také konat testování a to se rozšíří o dalších 23 okresů. Poslední testování se uskuteční 15. listopadu.

PSALI JSME: OPATŘENÍ PROTI KORONAVIRU SE TÝKAJÍ RESTAURACÍ: ZDENĚK POHLREICH UVEDL, ŽE ZA DVA ROKY NIKDO NEPROKÁZAL, ŽE RESTAURACE JSOU ZDROJEM NÁKAZY

PŘIPOMÍNÁME: HELENA VONDRÁČKOVÁ KONEČNĚ VYRAZILA NA DOVOLENOU: ZNÁMÁ ZPĚVAČKA SE POCHLUBILA, KDE ODPOČÍVÁ SE SVOU RODINOU

Share