Opatření proti koronaviru se týkají restaurací: Zdeněk Pohlreich uvedl, že za dva roky nikdo neprokázal, že restaurace jsou zdrojem nákazy

Nová opatření proti koronaviru se týkají zejména restaurací. To se mnohým jejich majitelům rozhodně nelíbí, má to podle nich negativní vliv na jejich provoz. Uznávaný šéfkuchař Zdeněk Pohlreich uvedl, že přitom nebylo prokázáno, že právě restaurace jsou zdrojem nákazy koronavirem. Prozradil také, jaká je nyní atmosféra v gastronomii. Řekl to pro CNN Prima News.

Od 1. listopadu musí zaměstnanci restaurací kontrolovat potvrzení o bezinfekčnosti od svých návštěvníků. To znamená, že klienti by s sebou měli mít doklad o očkování, o prodělání nemoci nebo negativní test.

Zdeněk Pohlreich / Zdroj: youtube.com

„Zase jsou restaurace první na paškále jakkoliv si myslím, že za poslední dva roky se nepodařilo prokázat, že restaurace by byly zdrojem nákazy,“ uvedl Zdeněk Pohlreich.

Mnohé výroky o restauracích označil za neuvážené. Varoval také, že to může mít negativní dopad na tržby a může se tak stát velmi rychle.

Zdeněk Pohlreich / Zdroj: youtube.com

Podle něj se majitelé restaurací, barů a hospod cítí jako omlácení, takže tato opatření už nijak zvlášť neovlivňují jejich náladu.

Vysvětlil, že nevidí problém, aby v restauracích byly kontroly jako v jiných státech, ale rozhodně se mu nelíbí princip přenesení povinností.

Restaurace / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Podle jeho názoru by bylo nejlepší, kdyby je nechali na pokoji a měli možnost se s tím nějak vyrovnat sami. Dodal, že chtějí, aby příslušné státní orgány vykonávaly své funkce a chránily zdraví občanů, a přitom aby jim to nekomplikovalo život.

Zdeněk Pohlreich řekl, že cenová situace v gastronomii je nyní velmi nepředvídatelná. Je pravděpodobné, že brzy dojde k určitému zvýšení cen.

Zdeněk Pohlreich / Zdroj: youtube.com

Vysvětlil, že jde o volný trh a pokud brzy zdraží suroviny, budou na to muset reagovat i oni a jejich produkce může také zdražit.

PSALI JSME: “JÁ JSEM HO DLOUHO NEVIDĚLA”: LUCIE VONDRÁČKOVÁ SE ZNOVU OBJEVILA S PETREM VOJNAREM VE SPOLEČNOSTI

PŘIPOMÍNÁME: „UŽ NEBUDE ŽÁDNÉ BLA BLA BLA“: GRETA THUNBERGOVÁ PROHLÁSILA, ŽE SVĚTOVÍ LÍDŘI NEPRACUJÍ NA ZMĚNĚ KLIMATU

Share