Pár si pořídil druhého psa z útulku a změnil jeho život v pohádku

Andrea a Libor udělali jednomu psovi radost, když si ho v roce 2019 vzali z útulku. Šest měsíců předtím byl malý pejsek nemilosrdně týrán svými bývalými majiteli. Psa přivázali uprostřed rušné ulice ke sloupu a opustili ho. Pes tak skončil v útulku a poté byl přivezen do nové rodiny.

Pes / Zdroj: instagram.com

Zvířátko bylo přejmenováno z Masi na vznešenější jméno – Tajga. Fenka se stejně jako její majitelé stala náruživou cestovatelkou. Trojice procestovala všechna odlehlá zákoutí rozlehlé vlasti. A pak je to přestalo bavit a rozhodli se vzít si dalšího psa ze stejného útulku. Tak se v jejich životě objevil Altaj, dříve známý jako Džango. Chlapcova minulost se ukázala být ještě smutnější. Byl nalezen uvázaný v lese, ale ne na veřejném místě. Kromě toho měl pes náhubek. Chudák s huňatou srstí musel snášet tak krutou zradu.

Dva psy a majitel / Zdroj: instagram.com

Pes neměl šanci přežít, kdyby neměl neuvěřitelné štěstí. Nedaleko procházející lidé, kteří hledali huby zaslechli kňučení nešťastného zvířete. Pes strávil v útulku asi rok, než si jej Andrea a Libor vybrali. Nyní má Tajga přítele a partnera na cesty.

Dva psy a majitel / Zdroj: youtube.com

Do útulku přisel jako slepý pes. Zrak se mu vrátil pouze po operaci, takže nyní bude muset navštěvovat očního lékaře kvůli další léčbě.

Pes / Zdroj: instagram.com

Ukázalo se, že psi jsou naprosté protiklady. Pokud je fenka samostatná a nemá ráda zvláštní mazlení, je Altaj něžný obr, který miluje drbání za ušima a mazlení. Navzdory tak rozdílným povahám se z nich stali velcí přátelé. V bytě se chovají výborně a nezlobí, protože tráví hodně času v přírodě.

Dva psy a majitelé / Zdroj: instagram.com

Tak manželé zachránili dva úžasné psy a přinesli jim do života ještě více radosti.

PSALI JSME: NA PŘEHRADĚ ZACHRÁNILI PSA TOPÍCÍHO SE V LEDOVÉ VODĚ: NAKONEC ZJISTILI, ŽE ČTYŘNOHÉ ZVÍŘE VŮBEC NENÍ PES

PŘIPOMÍNÁME: PLNOKREVNÍ PSI TAKÉ MOHOU BÝT OPUŠTĚNÉ: JORKŠÍRSKÝ TERIÉR MUSEL HODNĚ PROŽÍT, NEŽ SE KONEČNĚ STAL ŠŤASTNÝM

Share