Na přehradě zachránili psa topícího se v ledové vodě: Nakonec zjistili, že čtyřnohé zvíře vůbec není pes

Nedávno našli zaměstnanci přehrady, která se nachází na řece Pärnu v Estonsku, neznámého tvora, který se potácel v ledové vodě. Na první pohled zvíře vypadalo jako pes, který nevysvětlitelně spadl do přehrady a potřeboval rychlou pomoc.

Zvíře / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Lidem se podařilo dostat na místo, kde se pes nacházel, a vytáhli jej na břeh. Promočené a zimou ztuhlé zvíře bylo zabaleno do deky a odvezeno k veterináři.

Zvíře / Zdroj: mimimetr.me

Zachráněné zvíře se chovalo klidně a důvěřivě, takže se lidé nelekli jeho velkých rozměrů a těžké váhy. Někteří ze záchranářů si všimli neobvyklých tlap zvířete a chvíli přemýšleli, co přesně z přehrady vytáhli. Tyto spekulace však vyvrátilo chování psa, který dál klidně ležel na nohou a na lidi nijak nereagoval.

Zvíře / Zdroj: mimimetr.me

Ani personál veterinární kliniky si na pacientovi nevšiml ničeho podezřelého. Pravda vyšla najevo, když zvíře spatřil myslivec, který byl náhodou na klinice, a prohlásil, že lidé nezachránili psa, ale skutečného vlka. Byl to mladý, asi roční vlk. Naštěstí ho chlad nezranil.

Vlk / Zdroj: mimimetr.me

Podle zástupce Estonské společnosti na ochranu zvířat bylo pasivní chování zvířete pravděpodobně způsobeno snížením krevního tlaku v jeho organismu.

Lékaři divokého pacienta důkladně prohlédli, nasadili mu speciální obojek s GPS a poté ho vypustili do jeho obvyklého prostředí.

Vlk / Zdroj: mimimetr.me

Zástupce svazu vyjádřil radost nad tím, že se zvíře podařilo zachránit a vrátit do volné přírody. Je hezké, že na světě existují starostliví lidé.

PSALI JSME: VEVERKA KLEPE KAŽDÝ DEN NA DVEŘE A PO 11 LETECH RODINA ZJISTÍ, ŽE VEVERKA JIM CHCE NĚCO UKÁZAT

PŘIPOMÍNÁME: ZRANĚNÝ KOCOUREK SEDĚL POD DVEŘMI A LIDÉ KOLEM NÍ JEN PROCHÁZELI: NAŠLA SE VŠAK HODNA DÍVKA, KTERÁ MU POSKYTLA POMOC

Share