Pandemický zákon se vrací do Sněmovny: Schillerová říká, že vláda dělá chybu a prozradila, jak bude reagovat hnutí ANO

Pandemický zákon byl Senátem zamítnut a nyní se znovu vrací do Sněmovny. Jednat o něm poslanci možná budou již v úterý. Vláda chce novelu za každou cenu protlačil, a proto opozice prohlásila, že bude zákon tvrdě obstruovat. K SPD se tak přidalo i hnutí ANO. Informuje o tom web echo24.cz.

V úterý by se na půdě Sněmovny měl znovu projednávat pandemický zákon. Nyní koalice pro přehlasování Senátu potřebuje 101 poslanců a je vidět, že toho chce dosáhnout.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

O tom, kdy novela bude projednána ale zatím není rozhodnuto a přesné datum neuvádí ani ODS. Petr Fiala respektuje rozhodnutí Senátu, ale dodává, že vláda nový pandemický zákon potřebuje.

Šéfka poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová prohlásila, že vláda dělá obrovskou chybu a jejích hnutí novelu nepodpoří. „Senát potvrdil, že to není o nějakém našem opozičním postoji, ale že se skutečně jedná o legislativní zmetek,“ uvedla bývala ministryně financí s tím, že s ANO souhlasili nakonec i vládní senátoři a novelu zamítli.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Pokud se ale koalice rozhodne, že zákon chce protlačit, hnutí ANO bude se snažit přesvědčit poslance, aby pandemický zákon nepodpořili. Diskuze podle Schillerové může být opravdu dlouhá.

Původně novelu obstruovalo hnutí SPD a debata nakonec trvala 35 hodin. Nyní pro přehlasování Senátu koalice bude potřebovat minimálně 101 hlasů. Celkem jich ale má 108 a bude záležet na počtu omluvených zákonodárců.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Očekává se, že v případě dalšího jednání o pandemickém zákonně, před Sněmovnou se budou konat demonstrace, které pořádá hnutí Chcípl PES.

PSALI JSME: MARIAN JUREČKA PROMLUVIL O MIMOŘÁDNÉM ZVÝŠENÍ DŮCHODŮ: MINISTR PRÁCE ŘEKL, O KOLIK SE ZVÝŠÍ PRŮMĚRNÁ PENZE

PŘIPOMÍNÁME: BABIŠ ZNOVU ZKRITIZOVAL VLÁDU: VYTKL KOMPENZACE ZA ENERGIE A DOHODA O DOLU TURÓW

Share