Okamura žádá poslance o zrušení pandemické pohotovosti: Sněmovna nakonec bude jednat o uznání protilátek

V pátek Sněmovna nakonec bude jednat o uznání protilátek na koronavirus. Ministerstvo zdravotnictví ale zatím nemá k tomu jednotný postoj a diskuzi se brání. Tu však prosadila poslankyně Tereza Hyťhová z Trikolóry. Politička si myslí, že po prodělání koronaviru lidé jsou více chránění než po očkování. Píše o tom web idnes.cz.

Předseda SPD Tomio Okamura žádal o zrušení pandemické pohotovosti, ale neuspěl. „Tady žádná pandemie není,“ uvedl politik.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Proti tomuto návrhu bylo hnutí ANO, komunisté, sociální demokraté a také Pirátská strana. SPD podpořilo pouze 75 poslanců ze 175 přítomných.

Okamura je přesvědčen, že pandemický stav je zbytečný. Chce, aby se Česko vrátilo k běžnému životu a začaly se uznávat protilátky na covid-19.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Hyťhová navrhovala zrušit nošení roušek v MHD či ve školách. Chce, aby děti mohly volně navštěvovat vzdělávací zařízení.

Lídr SPD mimo jiné řekl, že Babiš podle něho nemůže být znovu premiérem. Označil za zradu přijeti 170 islámských migrantů.

Tereza Hyťhová / zdroj: youtube.com

Jedná so Afghánce, kteří pomáhali české armádě, ale museli utéct před příchodem k moci Talibánu. Hrozí jim totiž smrt za spolupráci s příslušníky jiných zemí.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Po volbách SPD chce jednat o sestavení vlády se všemi stranami. Hlavní otázkou pro ně je ale referendum o vystoupení České republiky z EU.

S SPD ale nejspíš nebude spolupracovat koalice SPOLU a také Piráti se STAN.

PSALI JSME: LUKÁŠ POLLERT UVEDL, ŽE SPD MŮŽE ZASTAVIT COVID, POKUD BUDE VE VLÁDĚ: TOMIO OKAMURA NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH ODPOVĚDĚL BÝVALÉMU SPORTOVCI

PŘIPOMÍNÁME: MILOŠ ZEMAN A VÁCLAV KLAUS BYLI HOSPITALIZOVÁNI VE STEJNÉ NEMOCNICI: CO SE JIM STALO

Share