Miloš Zeman a Václav Klaus byli hospitalizováni ve stejné nemocnici: co se jim stalo

Hlava státu Miloš Zeman byl v úterý hospitalizován. Jeho poradce Martin Nejedlý řekl, že jde o běžnou prohlídku a že prezident je nyní v Ústřední vojenské nemocnici. Bývalý prezident Václav Klaus přijel do stejné nemocnice ještě o víkendu, ale v úterý přijel také na další prohlídku. Informuje o tom server iDNES.cz.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Informaci o hospitalizaci Miloše Zemana potvrdila pro iDNES.cz mluvčí ÚVN Jitka Zinke. Jako první o tom infomroval deník Právo.

Poradce prezidenta Martin Nejedlý řekl pro iROZHLAS.cz, že jde o běžnou prohlídku. Prý slyšel, že prezident mluvil se svým kancléřem a tajemníkem, aby se s nemocnicí dohodli.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Ve vojenské nemocnici byla hlava státu v posledních letech několikrát. Například tam podstoupil operaci zlomené ruky nebo se tam nechal naočkovat proti koronaviru. Také tam jezdí na lékařské prohlídky.

O víkendu byl do Ústřední vojenské nemocnice hospitalizován i exprezident Václav Klaus. Důvodem bylo, že se kvůli vysokému tlaku necítil dobře. Pak byl propuštěn domů.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Mluvčí bývalé hlavystátu Petr Macinka řekl, že Václava Klause nyní čeká další vyšetření v nemocnici. V úterý tam opět přijel.

Koncem února exprezident podstoupil testování na koronavirus a dostal pozitivní výsledek. Tehdy měl ale lehkou formu nemoci, takže byl doma.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Václavu Klausovi je nyní 80 let, ale je v dobré fyzické kondici. Tak například minulý měsíc se rozhodl projít z Luční boudy na Sněžku. Mnoho jeho vrstevníků by to už nedokázalo.

PSALI JSME: DCERA AGÁTY HANYCHOVÉ MIA OSLAVILA ČTVRTÉ NAROZENINY: MODELKA SE POCHLUBILA KRÁSNÝMI SNÍMKY

PŘIPOMÍNÁME: SYN VĚRY ŠPINAROVÉ ŘÍKÁ, ŽE JEHO MATKA SE KONEČNĚ DOČKALA POCTY, KTEROU SI ZASLOUŽILA: V OSTRAVĚ MĚLA PREMIÉRU HRA ŠPINARKA

Share