Od pondělí se budou muset všichni pracovníci dvakrát týdně testovat: Kdo bude mít nárok na 5 hrazených PCR testů měsíčně

Šéf resortu zdravotnictví Vlastimil Válek na tiskové konferenci v pátek uvedl, že lidé, kteří nemohou být očkováni proti covidu ze zdravotních důvodů, budou mít nárok na 5 PCR testů za měsíc, které budou hrazeny ze zdravotního pojištění. To se bude týkat i těch lidí, kteří vakcinaci zahájili. Toto pravidlo vstoupí v platnost v pondělí 17 ledna. Informuje o tom ČTK.

Pokud neočkovaní lidé starší 18 let půjdou na PCR testování, zaplatí si to sami. Jeden takový test stojí zhruba osm set korun.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Ministr zdravotnictví už dříve řekl, že bezplatné PCR testy budou pro očkované lidi i pro ty, kteří nemoc prodělali v posledních šesti měsících. V pátek se ale nezmínil lidi, kteří covid prodělali.

Zaměstnanci firem se od pondělí 17. ledna budou muset testovat dvakrát týdně. K tomu budou používat antigenní samotesty.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Pokud bude výsledek pozitivní, tak takový člověk bude muset do karantény, která bude trvat 5 dní. PCR testování v této situaci nebude povinné. Ale člověk se může rozhodnout, že to udělá, pak v případě negativního výsledku může karanténa pro něj skončit dříve.

Kromě toho pracovníci, kteří budou mít pozitivní výsledek antigenního testu, budou moci dostat neschopenku elektronicky.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Pokud tito lidé budou mít také příznaky koronaviru, pak se budou moci zaregistrovat na PCR testování skrze SMS zprávu. V tomto případě nebudou potřebovat žádanku od lékaře.

PSALI JSME: „POSLANECKÁ SNĚMOVNA NAPLNILA VŮLI OBČANŮ, KTEROU VYJÁDŘILI“: PREMIÉR PETR FIALA UVEDL, ŽE VLÁDA SE OPÍRÁ O VÝSLEDKY VOLEB

PŘIPOMÍNÁME: „ZVYŠUJME DŮCHODY, MÁME NA TO“: EXPREMIÉR ANDREJ BABIŠ PROMLUVIL O PROBLÉMECH A RADÍ VLÁDĚ, JAKÉ ÚKOLY MUSÍ ŘEŠIT

Share