Očištěná karma: Jak se buddhistickému mnichovi podařilo zachránit 8 000 štěňat a najít pro ně nový domov

Čínské ulice, trhy a dokonce i skládky jsou plné toulavých psů. Lidé tu stále konzumují psí maso a chovají psy na speciálních farmách.

Zároveň i ti, kteří mají psy rádi, je občas vyhodí napospas osudu. Zvířata nejsou chráněna zákonem a špatný majitel, který si uvědomuje, že se psem má více problémů, se ho jednoduše zbaví.

Štěňata/ Zdroj: goodhouse.ru

Proti tomuto neštěstí bojuje čínský mnich Zhi Xiang. V jeho chrámu našla štěňata domov: 20 štěňat, která nalezli v krabici a pes bez domova, kterého našli svázaného ve vaku. Zvířata by nepřežila, nebýt dobrého mnicha.

Během svého života zachránil 8 000 psů a koček. Nebyl schopen pomoct všem. Někteří z nich byli příliš nemocní a slabí a Zhi je nedokázal zachránit.

Štěňata/ Zdroj: goodhouse.ru

Pro mnoho z nich se mu podařilo prostřednictvím sociálních sítí najít nový domov. Většina mazlíčků žije přímo v chrámu, mezi zlatými sochami Buddhy. Mnich je živí za své vlastní prostředky a dary od lidí. A nyní začal mít dluhy.

Sní, že jednoho dne ušetří dost peněz a vydá se na cestu kolem světa, aby se vyfotil s každým zvířetem, kterému našel nový domov.

PSALI JSME: PES, KTERÉHO LIDÉ ZRADILI, BYL TAK HLADOVÝ, ŽE JEDL KAMENY

PŘIPOMÍNÁME: KOLEMJDOUCÍ SI VŠIML NA SKLÁDCE PODIVNÉ KRABICE: KDYŽ JI OTEVŘEL, UVIDĚL 9 ŽIVÝCH TVORŮ

Share