Nový sociologický průzkum ukázal náladu Čechů v době covidu: „Projevuje se zde mimořádně velký chaos“

Vzhledem k tomu, že vládá pokračuje zavádět nová opatření, ale počty nakažených moc neklesají, tak obyvatele moc nedůvěřují vládě. O tom informuje na svých webových stránkách portál novinky.cz.

Dotazování/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Nový průzkum National Pandemic Alarm se zabývá právě zkoumáním nálady v některých vybraných zemích, zejména východní a střední Evropy.

Průzkum National Pandemic Alarm, STEM/MARK/Zdroj: novinky.cz

Dle výzkumu přibližně polovina obyvatel ČR nepovažuje za správně to, že se očkovací látka proti infekční nemoci se rozděluje a to si nemohou vybrat sami.

Průzkum National Pandemic Alarm, STEM/MARK/Zdroj: novinky.cz

Přes šedesát procent nechápe konfliktní názory kolem toho, kdo má přednost na vakcinace proti nákaze. „Třetině Čechů tyto skandály nevadí,“ řekl ředitel STEM/MARK Jan Tuček.

Dotazování/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

„Projevuje se zde mimořádně velký chaos, permanentní měnění pravidel či způsobů výpočtu ukazatelů, nejasnost, kdo vlastně boj s pandemií či očkování řídí,“ vysvětlil názor veřejnosti Tuček.

ČTĚTE TAKÉ: VÝSLEDKY SOCIOLOGICKÉHO PRŮZKUMU O OČKOVÁNÍ: ASI 60 PROCENT ČECHŮ TVRDÍ, ŽE O VAKCÍNÁCH VÍ DOST, ALE ZHRUBA ČTVRTINA NEVĚŘÍ, ŽE VAKCÍNU LETOS DOSTANE

PSALI JSME: VÝSLEDKY SOCIOLOGICKÉHO PRŮZKUMU: HNUTÍ ANO VEDE, ALE KOALICE PIRÁTŮ A STAN MÁ K VÍTĚZSTVÍ VELMI BLÍZKO

Share