Neutěšený výrok od Ladislava Duška: Proč si ředitel ÚZIS nemyslí, že covid slábne

Počty nakažených v podzemních týdnech měli maximální hodnoty za celou dobu, co se infekční nemoc covid-19 na území České republiky šiří.

Ladislav Dušek/Zdroj: youtube.com

Poslední tři dny přibývá ale relativní menší počet nově nakažených, což vyplývá z dat, které denně aktualizuje ministerstvo zdravotnictví. Ve srovnaní s předchozím týdnem, přibývá tří dny po sobě menší počet infikovaných.

Data/Zdroj: onemocneni-aktualne.mzcr.cz

Když to ale vezmeme vzhledem v počtu nakažených před rokem, tak je to absolutní kolaps. Předchozí pondělí pondělí laboratoře odhalily nákazu u největšího počtu lidí, a to od vypuknutí nemoci v březnu 2020.

Data/Zdroj: onemocneni-aktualne.mzcr.cz

„Nejsem příznivcem denního srovnávání. Myslím si, že je potřeba sledovat týdenní vývoj,“ varuje Ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. O tom informuje na svých webových stránkách portál Seznam Zprávy.

Ladislav Dušek/Zdroj: youtube.com

Odborník je přesvědčený, že přes krátkodobější pokles počtu nakažených, české obyvatelstvo stálé má potenciál k dalšímu šíření nebezpečného koronaviru.

Data/Zdroj: onemocneni-aktualne.mzcr.cz

„Pozitivní vývoj teď nenastane, troufnu si říct, že si to ani nikdo nemůže myslet,“ předvedl nakonec svůj výrok.

PSALI JSME: SNĚMOVNA SCHVÁLILA COVIDOVÉ KOMPENZACE: PRO KOHO JSOU URČENY A KOLIK BY LIDÉ MOHLI ZÍSKAT

ČTĚTE TAKÉ: MEZI TESTOVANÝMI JE TÉMĚŘ 40 PROCENT POZITIVNÍCH VÝSLEDKŮ: LADISLAV DUŠEK UVEDL, CO JE NYNÍ PODLE NĚJ NEJVĚTŠÍ PROBLÉM

Share