Muž se chtěl nechat očkovat od Covidu do falešné ruky

Ital, který chtěl získat certifikát o očkování proti koronaviru, ale přišel na injekci s falešnou rukou, byl předán místní policii.

Vakcina / Zdroj: bbc.com

Padesátiletý muž přišel na očkování se silikonovou podšívkou, která mu zakryla pravou ruku. Doufal, že si toho nevšimnou.

Sestřičku se ale nepodařilo obelstít, a ona případ nahlásili policii.

Zdravotní sestra řekla místním médiím, že když mu zvedla rukáv, zjistila, že kůže je „gumová a studená“ a její barva je „příliš světlá“.

Vakcína proti koronaviru / Ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Po odhalení se muž snažil sestru přesvědčit, aby předstírala, že si ničeho nevšimla, informoval deník la Repubblica. Ta ho ale za podvod nahlásila na policii.

Místní policie nyní vyšetřuje incident u Biellu na severozápadě Itálie a lide muže kritizovali.

Šéf regionální vlády Piemont Albert Sirio říká, že tento případ hraničí se směšným, ale tento trik je „nepřijatelný vůči oběti, kterou celá naše komunita přinesla během pandemie“.

Muž byl údajně lékař, ale byl propuštěn, protože nebyl očkovaný. Očkování je v Itálii povinné pro všechny zdravotníky.

Vakcína / ilustrační foto. / Zdroj: YouTube

La Repubblica naznačuje, že incidentů mohlo být více než jeden, přičemž poukazuje na příspěvek na sociální síti, který mohl napsat muž.

Příspěvek na Twitteru citovaný novinami obsahoval fotografii silikonové podložky na krk a paže muže, která se na Amazonu prodávala za 488 eur.

„Když půjdu do nemocnice v tomhle, všimnou si toho? Možná si pod silikon dám i oblečení navíc, aby mi jehla nepropíchla mou ruku,“ napsal uživatel Twitteru.

Vakcína / ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

PSALI JSME: „ZKRACUJEME PLATNOST OČKOVACÍCH CERTIFIKÁTŮ“: ADAM VOJTĚCH PROZRADIL, JAK DLOUHO BUDOU PLATIT POTVRZENÍ O VAKCINACI

PŘIPOMÍNÁME: LÉKAŘKA Z JIHOAFRICKÉ REPUBLIKY UVEDLA, JAKÉ JSOU TYPICKÉ PŘÍZNAKY PRO NOVOU VARIANTU KORONAVIRU OMIKRON: ODBORNÍCI TAKÉ ŘEKLI, JESTLI PROTI NÍ BUDE ÚČINNÁ VAKCÍNA

Share