„Připravili jsme několik zákonů“: Alena Schillerová apeluje na mimořádné setkání poslanců, chce probrat i odpuštění DPH u elektřiny

Místopředsedkyně vlády a ministryně financí v demisi Alena Schillerová apeluje na nutnost provedení mimořádného jednání Poslanecké sněmovny ČR.

Alena Schillerová/Zdroj: youtube.com

Česká právnička Schillerová chce, aby se co nejdříve uskutečnilo mimořádné setkání Poslanecké sněmovny ČR, kde chce, mimo jiné, probrat nutnost odpuštění DPH u elektřiny a plynu.

Alena Schillerová/Zdroj: youtube.com

Změnu chce ministryně v demisi zavést od příštího roku. Předtím takový úkon byl zaveden pouze ve vztahu k respirátorům, kdy vláda nařídila občanům nosit tento ochranný prostředek všude mimo domov.

Alena Schillerová/Zdroj: youtube.com

Včera v pátek Schillerová prozradila, že poslanci hnutí ANO již začali sbírat podpisy, aby uskutečnit mimořádnou schůzi. „Připravili jsme několik zákonů, které mají pomoci,“ uvedla i důvod proč chtějí setkání provést.

Alena Schillerová/Zdroj: youtube.com

Ministryně zvýraznila, že koalice SPOLU a PirSTAN vyřadila z programu jednání celkem sedmnáct zákonů. Dodala, že minimálně tři z nich by měly být projednané a dořešené co nejdříve.

PSALI JSME: ALENA SCHILLEROVÁ JE PROTI POVINNÉMU OČKOVÁNÍ: MINISTRYNĚ NABÍDLA VÍCE ÚČINNÝ ZPŮSOB KONTROLOVAT ŠÍŘENÍ NEMOCI

ČTĚTE TAKÉ: ALENA SCHILLEROVÁ UVEDLA, ŽE BY SE MOHLY ZVÝŠIT DŮCHODY: O KOLIK MŮŽE VZRŮST PRŮMĚRNÁ PENZE

Share