Netradiční sbírka ocenění Karla Gotta: Kolik Zlatých slavíků dostal legendární zpěvák

Karel Gott byl nejznámějším zpěvákem v České republice, který byl velmi populární i v zahraničí. Za svůj dlouhý 80letý život měl několik tisíc koncertu a udělal obrovské množství písniček a alb, za které dostal hodně ocenění.

Doma má obrovskou sbírku, kterou se několikrát chlubil svým fanouškům. Dostal více než třicet Zlatých desek, které mu předali různé populární gramofonové firmy.

Karel Gott/Zdroj: slavik-karel-gott.cz

Podle portálu Stars24 v roce 1992 od Supraphonu dostal velkou diamantovou desku za 13 milionů prodaných nosičů. Ve stejném roce ukázal světu nové alba, které se nazývá 42 největších hitů. Za něho po 12 letech získal multiplatinovou desku u stejné firmy.

V Německu zpěvák také získal několik platinových desek. Karel díky svému zpěvu a úžasným písničkám dostal až 42 české Zlaté slavíky. První získal až v roce 1962, a svého posledního slavíka přinesl domů až v roce 2017.

Karel Gott/Zdroj: ahaonline.cz

Karel také dostal několik medaili od státu. V roce 2009 mu Václav Klaus dal medaili za zásluhy 1. stupně. Gott také dostal stříbrnou medaili města Prahy a kvůli tomu, že se narodil v Plzni byl uveden do Dvorany slávy Plzeňského kraje.

Svou obrovskou sbírku Karel měl ve svém domě, teď se na ni divá jeho celá rodina, která na legendárního zpěváka moc často vzpomíná. Už na konci letošního záři se uskuteční premiéra filmu Karel, který připomene fanouškům, kým byl Gott a čím se zabýval poslední léta svého života.

Karel Gott/Zdroj: idnes.cz

PSALI JSME: OBROVSKÝ MAJETEK MICHALA DAVIDA: PROČ ZNÁMÝ ZPĚVÁK PŘENECHAL SVÉ MANŽELCE DŮM ZA 10 MILIONŮ

PŘIPOMINAME: IVANA GOTTOVÁ PO DLOUHÉM MLČENÍ PROMLUVILA, NA CO SE MOHOU TĚŠIT FANOUŠKY KARLA GOTTA: “PEVNĚ VĚŘÍM, ŽE MĚ V ZÁJMU ZDRAVÍ NÁS VŠECH POCHOPÍ”

Share