Andrej Babiš uvedl, že vláda už nehodlá prodloužovat nouzový stav, komentoval i možnou rezignaci Jana Blatného

Předseda vlády Andrej Babiš v neděli uvedl, že kabinet už nebude žádat poslance o prodloužení nouzového stavu. To znamená, že tento týden bude posledním týdnem lockdownu. To znamená, že lidé již budou moci normálně cestovat mezi regiony. Kromě toho premiér hovořil také o návratu žáků do školních lavic a možné rezignaci současného ministra zdravotnictví Jana Blatného. Řekl to v rozhovoru pro TV Nova.

Počet nových případů nákazy stále klesá, například v sobotu jich bylo o něco více než 2 tisíce. Epidemická situace se zlepšila a již brzy budou některá opatření rozvolněna.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Premiér je spokojen s tím, že se situace zlepšuje, nicméně je trochu zmatený tím, že šéf resortu zdravotnictví a někteří další odborníci trochu změnili rétoriku.

Andrej Babiš měl na mysli to, že přestali pro rozvolňování mluvit o počtu hospitalizovaných pacientů a začali více mluvit o reprodukčním čísle.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Připomněl, že i když se situace v nemocnicích zlepšuje, stále je tam mnoho hospitalizovaných pacientů, včetně těch ve vážném stavu.

„Faktem je, že nouzový stav končí, prodlužovat ho nebudeme, pojedeme podle pandemického zákona,“ řekl Andrej Babiš.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Kromě toho se premiér vyjádřil i k situaci kolem možné rezignace ministra zdravotnictví Jana Blatného. Už delší dobu ho kritizuje řada politiků, například hlava státu Miloš Zeman se domnívá, že by ministr měl už trochu odpočinout.

Objevily se také informace, že předseda vlády poslal další vytýkací dopis Janu Blatnému. Sám řekl, že takové dopisy posílá i dalším ministrům a více než deset takových dopisů dostala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Již delší dobu se spekuluje o možné rezignaci Jana Blatného, ale premiér se k tématu odmítl podrobněji vyjádřit. Dříve tvrdil, že výměna ministrů není na stole.

Andrej Babiš řekl, že o návratu dětí do škol budou ministři diskutovat ještě tento týden. Dříve ministři říkali, že s největší pravděpodobností část žáků již budou mít prezenční výuku od 12. dubna.

PSALI JSME: K VČASNÝM ZMĚNÁM NEDOŠLO: KDY EXPERTI BUDOU PROBÍRAT ÚPRAVY PROTIEPIDEMICKÉHO SYSTÉMU PES

PŘIPOMÍNÁME: “MOŽNÁ SE TO OPĚT POSUNE, PODLE SITUACE S PANDEMIÍ”: MICHAL DAVID PROHLÁSIL ČTVRTÝ TERMÍN SVÉHO NAROZENINOVÉHO KONCERTU

Share