Jan Hamáček řekl, kdy začnou fungovat prodejny s dětským oblečením. Ministr vnitra také předpokládá, že roušky a respirátory zůstanou součástí našeho života ještě dlouho

Ministr vnitra Jan Hamáček předpokládá, že roušky a respirátory budou součástí našeho života ještě dlouho. Podle něj jde o jedno z nejúčinnějších opatření. Uvedl také, že obchody s dětským oblečením by mohly znovu začít fungovat někdy koncem dubna nebo začátkem května. Řekl to pro CNN Prima News.

Ministr vnitra uvedl, že v následujících týdnech pravděpodobně dojde k postupnému rozvolnění opatření. Plánuje se například, že část dětí by se už měla vrátit do škol, pravděpodobně to bude 12. dubna.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Podle něj by pak měla být zmírněna i další opatření, například by mohla být otevřena část obchodů nebo by se uvolnila opatření týkající se sportu.

Lidé však budou muset i nadále na většině míst nosit roušky a respirátory. Ministr uvedl, že jde o opatření, které skutečně funguje.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Jan Hamáček nevysvětlil, kdy by mohla být zrušena povinnost nosit respirátory. Podle něj tento prostředek výrazně ovlivňuje pokles epidemie, takže zatím tato povinnost zůstává.

Ministr vnitra také předpokládá, že obchody s dětským oblečením budou moci otevřít někdy koncem dubna nebo začátkem května, ale přesnější to zatím říct nemůže.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

O to více by měl být brzy připraven nový systém PES a zmírnění opatření by mělo probíhat podle tohoto systému. Tentokrát se vše bude dít podstatně pomaleji.

Vicepremiér se domnívá, že v minulosti bylo chybou, když kabinet podlehl tlaku na rozvolnění opatření, pak proto virus znovu začal rychle šířit.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Podle něj už kabinet s největší pravděpodobností nouzový stav prodloužovat nebude. Současný stav nouze platí do 11. dubna. Vláda dále plánuje jednat podle pandemického zákona.

PSALI JSME: „UPŘÍMNĚ ŘEČENO, TROCHU JSEM MĚL PROBLÉMY“: PROČ ZEMAN NEUDĚLÍ VYZNAMENANÍ ŠÉFOVI ÚSTAVNÍHO SOUDU PAVLOVI RYCHETSKÉMU

PŘIPOMÍNÁME: SNY TCHYNĚ O VENKOVSKÉM ŽIVOTĚ ZŮSTALY POUHÝMI SNY PO MĚSÍCI PRÁCE POMOCNICE V DOMÁCNOSTI

Share