Sny tchyně o venkovském životě zůstaly pouhými sny po měsíci práce pomocnice v domácnosti

Matka mého manžela odešla do důchodu, rozhodla se splnit si svůj sen: koupit si dům a žít na vesnici, starat se o dobytek, mít zahradu plnou zeleniny, jíst čerstvé maso, zapít ho čerstvým mlékem.

Naskytla se jí příležitost, mohla prodat byt ve městě a splnit si svůj sen! V cestě jí stála jedna překážka – nedostatek silných mužských rukou. Kde je sehnat? Je tu přeci syn!

Tchyně / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Začala tedy „zpracovávat“ mého manžela – čerstvý vzduch, přírodní jídlo, úspory, žádné zběsilé tempo života, řeka, les, rybaření.

Práce? Proč pracovat, budeme mít všechno vlastní. Peníze? Peníze budou, přece nikdo náš byt neprodá, pronajmeme jej, a budou peníze.

Dům na venkově / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Tchyně myslela na všechno! Rozhodla o osudu každého! Naše děti studují v dobré škole s hloubkovým studiem cizích jazyků. Ja mám normální práci, která se mi líbí, chodím tam každé ráno jako na dovolenou! Manžel má slušné postavení. A teď by jsme se měli všeho vzdát a jít do divočiny, abychom splnili sen někoho jiného?

Zpočátku se manžel rozhodl, že jeho matka nemluví vážně o možnosti přestěhovat se do vesnice. Nikdy ale nevíte, co člověk z nudy vymyslí. A pak, když jej začala prosit, aby jí vozil po vesnicích, na obhlídky domů, můj manžel pochopil, že to myslí vážně.

Tchyně / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Manžel si při prohlížení domů plně uvědomil vážnost matčiných záměrů – velký, s obrovskými pozemky, takže bylo dost místa pro všechny! A během jedné cesty se tchyně přeřekla, že už našla obchodníka s nemovitostmi a dala svůj byt na prodej.

Tchyně vůbec není farmářka, nýbrž zahradníčka. Viděla vesnici jako dítě, když šla ke svým prarodičům. Pochybuji, že ví, jak držet v rukou lopatu.

Farma / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Manžel se matky zeptal, jak přesně plánuje provozovat domácnost. Zde byl odhalen skutečný důvod vzniku takového snu: tchyně, která seděla doma, se stala závislou na sledování různých videoblogerů vyprávějících o vesnickém životě.

Práce ale ve videích ukázána nebyla, tchyně viděla pouze jejích výsledek: plné mrazničky na maso, velké množství hospodářských zvířat, včelíny, plantáž brambor, plný sklep jídla.

Tchyně / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Bylo zbytečné jí odradit, tchyně je jednou z těch lidí, kteří si něco vrazí do hlavy, a pak je všechno pryč. Bylo nutné jednat rychle, je snadné prodat byt ve městě, koupit dům na vesnici, a když je to naopak, je nepravděpodobné, že pude všechno tak rychle.

Manžel si to uvědomil. Našel volné místo pro pomocnici v domácnosti, kde by povinností jeho matky bylo pomáhat s výsadbou zahrady a s péčí o hospodářská zvířata, a poslal tam svou matku na měsíc.

Farma / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Nejprve tchyně teprve zásadně odmítla – všechno je rozhodnuto, kupující bytu již byli na obhlídce, nemůžu nikam odejít protože musím prodat byt. Můj manžel ale chytře stanovil podmínku pro svou matku: nebudeme se stěhovat, dokud jeho matka neprokáže, že její sen není jen rozmar, ale vědomé rozhodnutí. A musí jsi uvědomit, že veškeré její znalosti o vesnickém životě jsou získávány z neurčitých vzpomínek z dětství a videí z internetu.

Tchýně nakonec souhlasila, připravila se, manžel jí odvezl. První dny volala a štěstím bez sebe řekla, jak je dobrá: cítila se potřebná, stále pracovala a všechno se jí líbilo. Ke konci měsíce se ale tón hovorů změnil: boleli ji záda, krk, paže, bolely jí nohy, páchla jako hnůj, země byla špinavá. A když můj manžel šel po svou matku, velmi stručně se vyjádřila: „Seru na to, nepotřebuji to!“

Tchyně / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Sen o venkovském životě byl samozřejmě pošetilost. Nevěděla, co dělat, kam jít. Zvykla jsi na práci, snažila si ji najít, nemohla, a tak začala s prvním nápadem, na který narazila. Naše děti jsou velké, jsou to teenagery, já a můj manžel jim občas překážíme, nemají touhu vidět babičku každý den. Můj manžel a já také máme práci.

Výsledkem bylo, že tchýně stále našla něco na práci. Pomáhá útulku pro kočky udomácnit divoké mazlíčky, pomáhá se sbírkou peněz na léčbu, a co nejvíce se stará o zbloudilé kočky. Tchýně je šťastná – cítí se opět potřebná!

PSALI JSME: RODINA NAŠLA V LESE OPUŠTĚNÝ DŮM NA KOLECH: JAK VŠE VYPADALO UVNITŘ

PŘIPOMÍNÁME: „JSEM PŘECE ŽENA“: JAK DÍVKA NAŠLA ZPŮSOB, JAK ODHALIT MANŽELA PODVODNÍKA A POMSTA BYLA PAK O TO SLADŠÍ

Share