Nerudová zahájila sběr podpisů ke kandidování na Hrad: prozradila, koho chce během kampaně oslovit a za co zkritizovala vládu

Prezidentské volby se blíží a možné kandidáty na tuto funkci začínají sbírat podpisy, aby se mohli zúčastnit boje o Hrad. Je mezi nimi také ekonomka Danuše Nerudová, která již začala sbírat potřebných 50 000 podpisů. Nyní prozradil, jak bude stavět svou kampaň a koho chce oslovit. Píše o tom web novinky.cz s odkazem na Právo.

Nerudová říká, že rodina ji varovala před tím, že v případě její kandidování změní se její život a přijde o soukromí. Manžel ji ale podporuje a bude prý v tom pokračovat dál.

Danuše Nerudová / Zdroj: youtube.com

Ekonomka plánuje oslovit všechny věkové skupiny a bude se zabývat zvládnutím ekonomické krize, změnami klimatu či ochranou krajiny. Kromě toho se soustředí na tom, aby pomohla lidem, kteří budou postižení negativními dopady ekonomiky v době války na Ukrajině.

Nerudová rovněž dodává, že v pozici prezidentky republiky chce pomoct podnikatelům vytvářet dobré podmínky pro jejich fungování. Toho chce dosáhnout dík komunikaci s vládou a také její kontrolou. Ekonomka je přesvědčená, že prezident to dělat může a má k tomu dost pravomocí.

Danuše Nerudová / Zdroj: youtube.com

Danuše Nerudová se vyjádřila i o vládě Petra Fialy a zkritizovala 5 000 příspěvek, který podle ní dostane příliš mnoho lidí. Měl prý být určen pro menší počet lidí a měli by ho dostávat každý měsíc.

Aktuálně ekonomka sbírá 50 000 podpisů, aby mohla na Hrad kandidovat. Podporu žádné strany zatím nemá a nabídku od nikoho nedostala, proto kandiduje jako nezávislá kandidátka.

Danuše Nerudová / Zdroj: youtube.com

Nerudová prozradila, že její tým čítá kolem 15 lidí a peníze na kampaň přispívá mnoho lidí. Každého je prý možné prohlédnout na transparentním účtu, který si kandidátka založila.

PSALI JSME: MILOŠ ZEMAN UVEDL, ŽE PUTIN PATŘÍ PŘED VÁLEČNÝ SOUD: „KDYŽ SE ZMĚNÍ SITUACE, ZMĚNÍ SE I VÁŠ NÁZOR“

PŘIPOMÍNÁME: KAREL GOTT SI MOC NEPŘÁL, ABY JEHO DCERA ŠLA V JEHO ŠLÉPĚJÍCH: „ZPĚVAČKA, TO UŽ NENÍ POVOLÁNÍ BUDOUCNOSTI“

Share