„Nenašli jsme jiný způsob motivace. Myslím, že to je spravedlivé“: vláda schválila návrh premiéra a všichni naočkovaní státní zaměstnanci mají nárok na 2 dny volna

Ministři v pátek rozhodli, že státní zaměstnanci, kteří byli očkováni, dostanou navíc 2 dny volna. Předseda vlády Andrej Babiš to oznámil v pátek na brífinku a řekl, že tito lidé pracovali dnem i nocí. Informuje o tom CNN Prima News.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Andrej Babiš oznámil, že všichni státní zaměstnanci, kteří byli očkováni, budou mít nárok na 2 dny placeného volna. Tuto možnost budou moci využít do konce letošního roku.

Podle něj podobným způsobem motivují k očkování své zaměstnance některé velké firmy. Dodal, že to bude spravedlivé, protože jsme zažili těžké období a zdravotníci pracovali dnem i nocí.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„Nenašli jsme jiný způsob motivace. Myslím, že to je spravedlivé,“ řekl Andrej Babiš.

Pro ty, kteří už vakcínu dostali, to bude jako odměna a pro ostatní to může být motivace. Předseda vlády podepsal se zástupci odborů dodatek ke kolektivní dohodě, v němž se psalo o těchto dvou dnech placeného volna.

Lukáš Kovanda / Zdroj: youtube.com

Hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda uvedl, že kvůli tomuto kroku by česká ekonomika přišla o více než 21 miliard Kč. Premiér řekl, že neví, kdo to spočítal a že to rozpočet neovlivní.

Andrej Babiš navíc všechny vyzval, aby se naočkovali. Požádal také soukromé firmy, aby také poskytly svým zaměstnancům, kteří byli očkováni, 2 dny volna.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Některé velké firmy, například Škoda Auto, už tímto způsobem motivují své zaměstnance. Udělat podobný krok pro menší firmy by však bylo určitě problematické.

PSALI JSME: BABIŠ VS. BARTOŠ: OBA POLITICI BUDOU KANDIDOVAT V ÚSTECKÉM KRAJI, ŠÉF PIRÁTŮ SE K TÉTO SITUACI VYJÁDŘIL

PŘIPOMÍNÁME: “PŘED TÝDNEM MU ZJISTILI VADU SRDCE A VODU NA PLICÍCH“: ANDREA POMEJE OTEVŘENĚ PROMLUVILA O NEMOCI BLÍZKÉHO ČLENA RODINY

Share